2025. december 22., hétfő - Zéno

Ingatlanfejlesztés

Egy év alatt 45%-ot emelkedtek a kivitelezési költségek az ingatlanpiac legvonzóbb szegmensében

2022-05-19 931

A tavalyi év közepe óta 45%-kal emelkedtek a kivitelezési költségek a logisztikai piacon, így már nem az a kérdés, hogy elértük-e az 5 euró/négyzetméteres bérleti díjat, hanem az, hogy lesz-e ez 6 euró - mondta Nemes Rudolf, a HelloParks vezérigazgatója a cég maglódi raktárépület bejárásán. Nagy kérdés szerinte ugyanakkor, hogy az elmúlt években jellemző erős kereslet még meddig lesz fenntartható. A bizonytalanság ellenére (mely most minden szektort elural) a cég tovább fejleszti meglévő területeit és év végéig még három raktárcsarnok átadását tervezik összesen 130 millió euróból.

Hogy áll az ingatlanpiac legvonzóbb szegmense?

"Az elmúlt egy-két évben több dolog is megrázta a logisztikai piacot Covidtól kezdve egészen a háborúig, ezalatt azonban a HelloParks három telket is megvásárolt, ahol közel 1 millió négyzetméternyi hasznos alapterületet tud fejleszteni. Az építkezések mind a maglódi, a pátyi és a fóti telkeken zajlanak - Maglódon az első épület már üzemel is - és azt tapasztaljuk, hogy a korábbi terveinkkel ellentétben 12-13%-kal magasabb bérleti díjon tudjuk bérbe adni az épületeket" - kezdte Nemes Rudolf. A logisztikai szektor kapcsán még hozzátette, szerinte ez most a legvonzóbb üzletág az ingatlanpiacon belül (amire korábban szerinte még nem volt példa), ugyanakkor sok a bizonytalanság is az ágazatban.

Egyfelől kérdéses, hogy a jelenlegi igen erős kereslet még meddig tartható fenn, illetve hogy mi lesz az elszálló kivitelezési költségekkel. Szerintem azok idővel mérséklődni fognak, de ez még fél-egy év kérdése

- vélte. Utóbbi kapcsán Pozderka István, a HelloParks üzletfejlesztési igazgatója később még elmondta, szerinte a háború előtt megkezdett fejlesztések még mindenképp befejeződnek, így az idei év is rekordot hozhat a logisztikai fejlesztések terén, azonban nehéz megmondani, hogy később hogyan fognak alakulni a számok.

A kivitelezési költségek mindenesetre 45%-kal emelkedtek tavaly márciusa óta, így már nem az a kérdés, hogy elérjük-e az 5 eurós bérleti díjat, hanem az, hogy lesz-e 6 euró.

"Összességében elmondható, nem egyértelmű, hogy merre tart most a raktárpiac, de azt is érezzük, hogy ha most nem fejlesztünk raktárakat, akkor nem csak mi, de Magyarország is egy hatalmas lehetőség elől zárja el magát" - húzta alá Nemes Rudolf.

A teljes cikk: Egy év alatt 45%-ot emelkedtek a kivitelezési költségek az ingatlanpiac legvonzóbb szegmensében

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« December 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Tartalom galéria

Árérzékenyek és igényesek a magyar utazók

Árérzékenyek és igényesek a magyar utazók

More details
Vényírási jogosultságot kapnak a gyógyszerészek

Vényírási jogosultságot kapnak a gyógyszerészek

More details
Európai egyetem magyar vezetője kapott rangos üzleti díjat

Európai egyetem magyar vezetője kapott rangos üzleti díjat

More details
Hová tér vissza a tőke, és miért fontosabb, mint valaha az ellenálló képesség

Hová tér vissza a tőke, és miért fontosabb, mint valaha az ellenálló képesség

More details
Varsói irodapiac 2025-ben: korlátozott új kínálat és a minőség előtérbe kerülése

Varsói irodapiac 2025-ben: korlátozott új kínálat és a minőség előtérbe kerülése

More details
A cseh kereskedelmi ingatlanpiac a rekordot hozó 2025 után is stabil növekedést tarthat fenn

A cseh kereskedelmi ingatlanpiac a rekordot hozó 2025 után is stabil növekedést tarthat fenn

More details
Cégek a büntetőpadon – változnak a szabályok

Cégek a büntetőpadon – változnak a szabályok

More details
Property Warm Up, 2026. február 19.

Property Warm Up, 2026. február 19.

More details
Portfolio Investment Day, 2026. február 24.

Portfolio Investment Day, 2026. február 24.

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője