2025. december 12., péntek - Gabriella

Archívum

A világ legjobb projektjévé választották a TóPARK-ot

2009-11-13 562
Magyarország legjelentősebb fejlesztését, a TóPARKot, a világ legjobb ingatlanprojektjévé választották. A svájci központú Walker and Williams Investment Group nevével fémjelzett fejlesztés "mixed use", azaz a komplex, városközpont típusú fejlesztések versenyében léphetett a dobogó legmagasabb...
...fokára a "CNBC Arabia - International Property Awards" díjkiosztóján.A kaliforniai San Diego-ban a TóPARK maga mögé utasította nemcsak teljes Európa és Afrika legkiválóbb ingatlanprojektjeit, hanem az Egyesült Királyság, az amerikai kontinens, Ázsia és az öböl menti arab országok elsőszámú fejlesztéseit is.

Ezt a díjat az ingatlanszakma "Oscar-díjaként" tartják számon, így nem csoda, ha a világsajtó is rendkívül nagy érdeklődéssel kísérte az eseményeket, sőt a zsûri tagjaként a fejlesztés mellett tették le a voksukat olyan médiatársaságok, mint például a The New York Times, a Frankfurter Allgemeine Zeitung, a Bangkok Post, vagy a Daily Mail. Hazai fejlesztés eddig még sosem részesült ilyen kiemelkedő elismerésben.

A legnevesebb nemzetközi médiaképviselők mellett olyan ingatlanszakmai szervezetek és egyesületek is részt vettek a zsûrizésben, mint a FIABCI, vagy a RICS, hogy a kiválók legkiválóbbikát kiválasszák. A díjazási rendszer rangját és szakmaiságát továbbá az is tükrözi, hogy névadó szponzora a CNBC Arabia volt.

A díjazási rendszer sajátja, hogy először kontinensenként választja ki a legjobbnak ítélt projekteket, így első körben Európa, Afrika, Ázsia, Amerika, valamint az Egyesült Királyság és az öböl menti arab országok győzteseit hirdették ki október során. A zsûri ekkor Európa legjobb projektjének választotta a TóPARKot, emellett - a zsûri döntése alapján - a TóPARK képviselhette Európát a World's Best versenyen is a kontinens egyetlen projektjeként. Ez a jelölés már önmagában is nagy megtiszteltetést jelentett, és az addigi legkiválóbb teljesítményt a hazai ingatlanelit körében.

Ezt követte a november 12-i díjkiosztó ünnepség, amelyre a kaliforniai San Diego-ban, a US Grant Hotel dísztermében került sor. Az illusztris helyszínen pazar gálavacsora vezette be a díjkiosztó ünnepséget, abban a díszteremben, melynek több amerikai elnök és kormányzó is vendége volt már.

A rendezvényen a Walker and Williams Investment Group Hungary Zrt. elnöke, Lotfi Farbod vette át a kitüntető elismerést, és nyilatkozott a médiaérdeklődésnek eleget téve.

Ez a siker nagy jelentőséggel bír az ország pozitív megítélésében, bizonyítva, hogy egy magyarországi ingatlanszereplő maga mögé tudja utasítani a világ valamennyi országának ingatlanelitjét. A világsajtót ezzel végre pozitív gazdasági hír járja be Magyarországgal kapcsolatban, és arra bátorítja a befektetőket, hogy ismét vonzó lokációként tekintsenek rá, az irreálisan borúsra festett kép helyett ezúttal a tényekre alapozva.
 
(Forrás: www.tozsdeforum.hu)
Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tipp

Időrendben

« December 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Tartalom galéria

SIRHA Budapest - élelmiszeripari és HoReCa szakkiállítás, 2026. március 3-5.

SIRHA Budapest - élelmiszeripari és HoReCa szakkiállítás, 2026. március 3-5.

More details
Lakópark Expó & Év Lakóparkja verseny díjátadó, 2026 március 20-21.

Lakópark Expó & Év Lakóparkja verseny díjátadó, 2026 március 20-21.

More details
MACH-TECH és IPAR NAPJAI, 2026. május 18-21.

MACH-TECH és IPAR NAPJAI, 2026. május 18-21.

More details
AUTOMOTIVE HUNGARY, 2026. május 18-21.

AUTOMOTIVE HUNGARY, 2026. május 18-21.

More details
Environtec powered by ÖKOINDUSTRIA, 2026. október 7-9.

Environtec powered by ÖKOINDUSTRIA, 2026. október 7-9.

More details
Hogyan kerüld el az online vásárlás bosszúságait?

Hogyan kerüld el az online vásárlás bosszúságait?

More details
recruiTECH x HRTECH – 2026. március 26.

recruiTECH x HRTECH – 2026. március 26.

More details
Vége a „zsákbamacskának” a vendéglátásban

Vége a „zsákbamacskának” a vendéglátásban

More details
AI-beszédszimulációk: így marad aktív a nyelvtudás a téli szünetben

AI-beszédszimulációk: így marad aktív a nyelvtudás a téli szünetben

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője