2025. november 25., kedd - Katalin

Archívum

A régi Magyarország ízei, 2024. szeptember 8.

2024-09-04 520

Szeretettel hívjuk és várjuk látogatóinkat szeptember 8-án a Sóstói Múzeumfaluba, hiszen lesz itt számtalan érdekesség, mi szem-szájnak ingere. A RÉGI MAGYARORSZÁG ÍZEI gasztronómiai fesztiválunkon a nagyszerű főzőcsapatok már hajnalban benépesítik a Múzeumfalu portáit, hogy finomabbnál finomabb hagyományos ételekkel várják a látogatókat. Jöjjenek! Kóstoljanak és szavazzanak! Legyenek vendégeink ezen a napon, hiszen nálunk, a Sóstói Múzeumfaluban él és élmény a hagyomány.

Legyen nálunk tisztes vendég, hisz van a kamrában elég!

A RÉGI MAGYARORSZÁG ÍZEI az egyetlen gasztronómiai rendezvény a Sóstói Múzeumfalu életében. Programjaink sokasága az egykori szatmári, beregi, nyírségi magyar falvak életét hirdetik és méltatják, bizonyítva azt, hogy az elmúló idők tapasztalásai képesek XXI. századi, szemléletformáló, nézőpontváltó, újszerű tudássá formálódni a jelenkor emberei által.

2024. szeptember 8-án szeretettel hívjuk és várjuk látogatóinkat a Sóstói Múzeumfaluba, hiszen lesz itt számtalan érdekesség, mi szem-szájnak ingere. Nagyszerű főzőcsapatok érkeznek Szennából, Szentendréről, Iskéről, akik már hajnalban benépesítik a Múzeumfalu portáit, hogy megannyi ízletes hagyományos étellel várják a látogatókat.

A 10.00 órai kapunyitás után kóstolójegy ellenében ízlelhetik meg az érdeklődők a régi étkeket és szavazhatnak a fesztivál legízletesebb ételeire. Jöjjenek! Kóstoljanak és szavazzanak!

10.30 órakkor, az ünnepélyes megnyitó után fergeteges nótákkal érkezik hozzánk a Nyírség Tirpák Népzenei Együttes. 11.00 órakor a Nyíregyházi Tánctanoda „Mese, mese, meskete…” címmel táncot és mesét varázsol a színpadra, garantálva ezzel a család minden tagjának szórakozását! Ígéretünket megtartva egy napra elhozzuk látogatóinknak Kárpátalját! Megmutatjuk a salánki konyha hagyományos ízvilágát. „A ház lelke – a Kárpátaljai magyar konyha és gasztronómia” című előadás kapcsán pedig dr. Kész Barnabás és dr. Kész Margit salánki etnográfusok saját szülőhazájuk gasztrovilágába kalauzolják el az érdeklődőket. 12.00 órakor a színpadon a beregszászi Sodró Zenekar népzenei koncertjét hallgathatják az érdeklődők, azt követően 13.00 órakor pedig Simándi László élőszavas mesemondó a következő szavakkal hívja a hallgatóságot a faluközpontba: „…így vót, igaz vót, aki hitte bolond vót…”! 14.00 órai kezdettel a Kárpátalja Táncegyüttes mutatja be produkcióját, melyben Kárpátalja magyar tánchagyományai is megelevenednek majd. 15.00 órakor a zsűri döntése nyomán eredményhirdetést tartunk, amikor is kiderül mely csapat főzte a fesztiválunk legízletesebb ételeit. „Fűszerként” egész nap gazdagítják programunkat a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Népművészeti Egyesület alkotói. Az Árpád-kori falurészbe középkori ízeket és középkori lovagi fesztivált varázsol a Gyermek és Ifjúsági Önkormányzat csapata. A programok végeztével a Sóstói Múzeumfalu 18.00 órakor zárja kapuit!

Térjenek be hozzánk, mert tudják a Sóstói Múzeumfaluban élmény a hagyomány!

Kedvezményes belépőjegyek:
Felnőtt: 2000 Ft,
Diák/nyugdíjas: 1000 Ft, 6 év alatt és 70 év felett a belépés ingyenes!
+1 db ajándék kóstolójegy 300 Ft értékben

https://muzeumfalu.hu

Lehet, hogy egy kép erről: szöveg

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tipp

Időrendben

« November 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Tartalom galéria

AI-inferencia és az infrastruktúra átrendeződése

AI-inferencia és az infrastruktúra átrendeződése

More details
Az Otthon Start ellenére sem lehet a túlárazott lakásokat eladni a balatoni ingatlanpiacon

Az Otthon Start ellenére sem lehet a túlárazott lakásokat eladni a balatoni ingatlanpiacon

More details
Visszatér az optimizmus a közép-kelet-európai ingatlanpiacokra

Visszatér az optimizmus a közép-kelet-európai ingatlanpiacokra

More details
A házépítéshez még mindig beton kell, nem wifi

A házépítéshez még mindig beton kell, nem wifi

More details
A téli autózás esszenciája a gumis szemével

A téli autózás esszenciája a gumis szemével

More details
A nyaralás a tudatos pénzügyi menedzsment része

A nyaralás a tudatos pénzügyi menedzsment része

More details
Évente 138 millió köbméter víz tűnik el a csőhálózatokból

Évente 138 millió köbméter víz tűnik el a csőhálózatokból

More details
Tévhitek tartják vissza a vállalkozásokat az AI-alkalmazástól

Tévhitek tartják vissza a vállalkozásokat az AI-alkalmazástól

More details
Itt vannak az idei Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíj Pályázat győztesei

Itt vannak az idei Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíj Pályázat győztesei

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője