2026. január 10., szombat - Melánia

Archívum

Egyedülálló az országban: ismét megrendezik a hajdúnánási Öko Expót, 2021. október 1- 2.

2021-10-01 160

Az expóra látogatók jól szórakozhatnak, és megismerhetik az ökológiai gazdálkodás részleteit is.

Az Agrárgazdasági Kamara Hajdú-Bihar Megyei Szervezete Hajdúnánáson, a Kendereskertben pénteken és szombaton tartja az ÖKO Expo Kiállítás és Konferenciát, amelyen a rendező a szakmai konferenciák mellett színes programokkal, gépbemutatóval és több mint negyven, az ökológiai gazdálkodásban meghatározó kiállítóval várja az érdeklődőket.

– A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara főszervezőként hagyományteremtő szándékkal két éve rendezte meg az első ÖKO Expo Kiállítás és Konferenciát, amely beváltotta a hozzá fűzött reményeket. Rendezvényünket többféle szándék hívta életre: az egyre növekvő hazai ökológiai szektor szereplőinek közös megjelenési platformot kínáljunk, találkozási felületet adjunk az ökogazdálkodásban érintett termelőknek, feldolgozóknak, kereskedőknek és szolgáltatóknak, továbbá a szakemberek, szaktanácsadók számára is. Egy év kényszerű kihagyás után idén úgy döntöttünk, hogy folytatnunk kell ezt a hiánypótló kezdeményezést, hiszen az országban ilyen tematikájú és színvonalas rendezvény nincs még egy – beszélt az esemény előzményeiről Szólláth Tibor, a megyei agrárkamara elnöke. A szakember hangsúlyozta: az utóbbi tíz évben megnőtt az ökogazdálkodás jelentősége Magyarországon, annak is köszönhetően, hogy nagy összegű támogatásokat kapott az ágazat. Világviszonylatban évente tíz százalékkal növekszik az ökotermékek iránti kereslet, ami további fejlesztési igény elé állítja a hazai gazdákat is. Az ökológiai gazdálkodás választ nyújthat a fenntartható gazdálkodás kérdésére, valamint a minőségi éhezésre, hiszen általánosságban olyan ételeket fogyasztunk, aminek beltartalmi értékei kivetnivalót hagynak maguk után.

Stand-uptól a gépbemutatóig

– A szakmai konferencia a precíziós technológiák jelentőségére, a közétkeztetési reform nyújtotta lehetőségekre és kihívásokra, valamint az ökológiai gazdálkodásra való átállásra fókuszál. A rendezvényen a témában az ország legelismertebb szakmai előadói tartanak előadásokat. Az elméleti információk mellett látogatóink inputanyagokat, szolgáltatásokat, szaktanácsadásokat, a legmodernebb technológiákat, munkagépeket, gépalkatrészeket, analitikai műszereket kínáló kiállítást tekinthetnek meg. A munkagépeket és műszereket gépbemutatóval a gyakorlatban is szemléltetjük. Nagyon fontos, hogy ökológiai gazdálkodást már a legfiatalabb társadalmi réteggel, a gyermekekkel is időben megismertessük. Ezzel a céllal kifejezetten a rendezvény második napján közönségprogramokkal készülünk a családok, gyermekek számára. Ökológiai alapanyagokból tartott mintafőzés mellett lehetőség lesz kézműves-foglalkozásokra, lovaglásra. Interaktív ökojátszóházzal, növény- és magfelismerős versennyel, solymászbemutatóval is igyekszünk felkelteni a figyelmet, mindemellett stand-up comedy bűvész és mentalista színesíti a rendezvényt – részletezte a programot Szólláth Tibor.

| Forrás: haon.hu

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« Január 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Tartalom galéria

Így alakulnak a munkaszüneti napok 2026-ban

Így alakulnak a munkaszüneti napok 2026-ban

More details
Tíz éve még magányos mesterek, ma már tízezren alakítják együtt a szakma jövőjét

Tíz éve még magányos mesterek, ma már tízezren alakítják együtt a szakma jövőjét

More details
10 éves koncepcióval köszöntik az új évet a logisztikai szakmai szervezetek

10 éves koncepcióval köszöntik az új évet a logisztikai szakmai szervezetek

More details
Walter Katalin általános vezérigazgató-helyettesként erősíti tovább a Winget

Walter Katalin általános vezérigazgató-helyettesként erősíti tovább a Winget

More details
A DHL 3000 négyzetméteres új központja a Libertyben lesz

A DHL 3000 négyzetméteres új központja a Libertyben lesz

More details
Otthon Start Expo, 2026. január 17.

Otthon Start Expo, 2026. január 17.

More details
Gyász Németországban: meghalt az egyik leggazdagabb üzletember

Gyász Németországban: meghalt az egyik leggazdagabb üzletember

More details
Válogatás a 2025-ös év magyar márkasztorijaiból

Válogatás a 2025-ös év magyar márkasztorijaiból

More details
Magyarországra jön a Lululemon

Magyarországra jön a Lululemon

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője