2025. november 4., kedd - Károly

Archívum

ATENOR a fenntartható városokért: az ingatlanfejlesztő folytatja faültetési programját Budapesten

2021-07-09 437

A belga városi ingatlanfejlesztő ATENOR idén 2021 fa ültetéséről gondoskodiktársadalmi felelősségvállalási projektjének keretén belül, folytatva a tavalyi együttműködést a Pilisi Parkerdő Zrt-vel. A tavaly elültetett 2020 facsemete Budakeszi és a XII. kerület határán található erdőben nevelkedik, ezzel hozzájárulva az erdő élettartamának növeléséhez és egy fenntarthatóbb jövő építéséhez. Az idei faültetésre emlékeztető jelképes fát június elején ültette el az ATENOR magyarországi csapata a hűvösvölgyi Nagyréten.

Az ATENOR a fenntarthatóság jegyében megálmodott ingatlanok fejlesztése mellett kiemelten fontosnak tartja a város teljeskörű fenntarthatóságát is. Így született meg a fejlesztő környezetvédelmi projektje, az „Acting for the Future”, amelynek keretében 2020-ban 2020 darab fát ültetett el számos európai városban, így Budapesten is, a Pilisi Parkerdő Zrt.-vel együttműködve. Ezen tevékenysége közvetlenül hozzájárul többek között a „Szárazföldi ökoszisztémák védelméhez”, mely az ENSZ Fenntartható fejlődési céljai közé tartozik.

A Budapest XII. kerületében és a Budakeszi-erdőben elültetett fák hozzájárulnak a nagyobb fokú biodiverzitáshoz, valamint a fák korösszetételének javításához, melyek elengedhetetlen feltételei a fenntarthatóságnak, hiszen ezáltal az erdő ellenállóbbá válik a klímaváltozás negatív hatásaival szemben.

atenor5

Annak érdekében, hogy a városok és környezetük hosszú távú élhetőségéhez tartósan hozzájáruljon, az ATENOR úgy döntött, hogy 2025-ig biztosan folytatja a kezdeményezését mind a tíz európai országban, ahol jelen van. A 2021 darab fáról szóló megállapodás a Pilisi Parkerdő Zrt. és az ATENOR magyarországi csapata között már megszületett, az őshonos facsemeték elültetését télre és kora tavaszra tervezik.

„Az ATENOR célja a holnap városának megalkotása, amely sokkal ellenállóbb, vonzóbb és befogadóbb. Tekintettel a jövő kihívásaira, ez csak a gazdasági, társadalmi és környezeti rendszerek integrálásával érhető el. Így nyilvánvaló, hogy az erdőknek kulcsfontosságú szerepe van ebben; bővítésükkel az ATENOR hozzájárul egy fenntarthatóbb jövő építéséhez” – mondta Borbély Zoltán, az ATENOR Hungary Country Directora.

A Pilisi Parkerdő és az ATENOR együttműködése

 

Az erdő fejlesztéséről a Pilisi Parkerdő honlapján található bővebb információ:

A Pilisi Parkerdő és az Atenor összefogása a természetesebb, ökológiailag értékesebb erdőért

 

I Forrás: Atenor

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« November 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Tartalom galéria

Art Weekend Budapest, 2025. november 28-30.

Art Weekend Budapest, 2025. november 28-30.

More details
Mesterséges intelligencia és bizalom: új korszak az életbiztosításban

Mesterséges intelligencia és bizalom: új korszak az életbiztosításban

More details
Az építőipar imái meghallgatásra kerültek

Az építőipar imái meghallgatásra kerültek

More details
Mérnöki precizitás és emberközpontú megoldások

Mérnöki precizitás és emberközpontú megoldások

More details
A Váci úton vett fejlesztési telket a WING

A Váci úton vett fejlesztési telket a WING

More details
Megnövelt készültség a bevásárlóközpontokban a vírusok terjedése ellen

Megnövelt készültség a bevásárlóközpontokban a vírusok terjedése ellen

More details
Hogyan spórolhatsz milliókat a lakásvásárláson?

Hogyan spórolhatsz milliókat a lakásvásárláson?

More details
A férfiak és a nők elvesztek a digitális detox és a túlhajszoltság kultúrájában

A férfiak és a nők elvesztek a digitális detox és a túlhajszoltság kultúrájában

More details
KidExpo, 2025. november 22–23.

KidExpo, 2025. november 22–23.

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője