2025. szeptember 16., kedd - Edit

Archívum

Egyre többen hirdetik euróban az ingatlanjaikat

2020-12-17 829

Ugyan általánosságban még nem terjedt el, de Magyarországon is egyre több olyan ingatlanhirdetéssel lehet találkozni, ahol euróban van meghatározva az eladási ár. Gadanecz Zoltán, a GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa arról beszélt, a jelenség a környező országokban, különösen Romániában, már egyre jellemzőbb. Az euróban történő ármeghatározás azért is válhat népszerűvé az elkövetkező időszakban, mert a forint árfolyama sokat gyengült az utóbbi időszakban, így a lakástulajdonosok számára kedvezőbb a stabilabb fizetőeszköz alkalmazása. 

Romániában a nagyobb értékű vagyontárgyak, így az autók és az ingatlanok árát már szinte kizárólag csak euróban határozzák meg. Ennek a hátterében az áll, hogy rengeteg román állampolgár külföldön, főként Olaszországban dolgozik és az ott megkeresett eurót költik el otthon.

Gadanecz Zoltán, a GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa úgy fogalmazott, Romániában már mindenkinek van eurós számlája, a lakosság egyértelműen készül arra, hogy hamarosan csatlakozhatnak az euróövezethez.

Bár itthon egyelőre más a gyakorlat, Magyarországon is egyre többen hirdetik euróban az ingatlanjaikat.

„Megfigyelhető hazánkban is, hogy az 5-6 millió forintnál nagyobb megtakarítással rendelkező emberek már legalább részben euróban tartják a pénzüket, mert még az átváltással is nyernek az árfolyamon a forint gyengülése okán. És mivel a járvány alatt 360 forint fölé kúszott az euró ára, az ingatlanok értékét is megéri abban meghatározni” – magyarázta a szakértő.

Gadanecz Zoltán hozzátette, a magyar vevők ugyanakkor erre még egyáltalán nincsenek felkészülve, mert az ismert körülmények miatt véletlenül sem akarnak devizában eladósodni. Mint mondta, a magyarok 98 százaléka forintért vásárol ingatlant.

Az euró árfolyamának ingatlanpiacra gyakorolt hatásai közé tartozik az is, hogy bár sok apró tényező lefelé húzná az iparágat és a lakásárak stagnálni kezdtek a járvány ideje alatt, csökkenni nem fognak.

„Az elmúlt három-négy év kiemelkedően jó volt az ingatlanpiacon, erre jött a koronavírus-járvány. Bizonyos szegmensekben rendkívüli volt a leállás hatása, de az ingatlanárak többek között azért nem csökkentek és nem is fognak jelentősen csökkenni a közeljövőben, mert az euró árfolyama felfelé mozog és az építőanyagok meg a munkaerő sem lett olcsóbb” – értékelt a GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa.

(Üzleti Hírszerzés)

 

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tipp

Időrendben

« Szeptember 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Tartalom galéria

JOBVERSE Állásbörze, 2025. október 1–2.

JOBVERSE Állásbörze, 2025. október 1–2.

More details
Corvinus Career & Business Festival, 2025. október 7–8.

Corvinus Career & Business Festival, 2025. október 7–8.

More details
Műegyetemi Állásbörze, 2025. október 14-15.

Műegyetemi Állásbörze, 2025. október 14-15.

More details
HVG Állásbörze, 2025. november 5-7.

HVG Állásbörze, 2025. november 5-7.

More details
Fővárosi Állásbörze, 2025. szeptember 17-18.

Fővárosi Állásbörze, 2025. szeptember 17-18.

More details
Albánia kinevezte a világ első mesterséges intelligenciával működtetett miniszterét

Albánia kinevezte a világ első mesterséges intelligenciával működtetett miniszterét

More details
Az AI mint

Az AI mint "digitális besúgó"

More details
Készülnek az építőipar gépei is az őszi hajtásra

Készülnek az építőipar gépei is az őszi hajtásra

More details
Lengyelország irodapiaca : a kereslet erős, a kínálat történelmi mélyponton

Lengyelország irodapiaca : a kereslet erős, a kínálat történelmi mélyponton

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője