2025. december 17., szerda - Lázár

Archívum

KSH: így változtak a lakásárak a járvány tavaszi hulláma alatt

2020-11-05 557

Új, frissített adatokkal jött ki a KSH az országos lakásárakkal kapcsolatban. Bár még mindig nem érkezett be a 2020 II. negyedévére vonatkozó összes adásvétel adata, már pontosabb képest látunk a néhány héttel ezelőttihez képest. Íme a legfrissebb számok.

A használt lakások éves, tiszta árindexe 2019-ben 18 százalékkal emelkedett, alapvetően az év első két negyedévében lezajlott gyors drágulás hatására. A 2015. évi bázison számított index 2019-ben megközelítette a 171 százalékot. 2020 I–II. negyedévének ellentétes irányú lakáspiaci folyamatainak eredőjeként a használt lakások ára viszont már csak 1,7 százalékkal nőtt az előző évhez képest.

Az új lakások árszintje 2019-ben elérte a 2015. évi bázis 168 százalékát, az előző évhez viszonyítva 13 százalékos áremelkedés történt, amely kissé elmaradt a korábbi évekétől. A 2020. I–II. negyedévi tranzakciók árszintje az eddig beérkezett adatok szerint 2,9 százalékkal haladta meg a 2019. évit.


 Tipp - Ablakcsere

Ablakcsere 10 év garanciával, hazai gyártótól, A+ kategóriás profilból, dupla acélmerevítéssel, kiemelésgátlóval. Válassza a legjobb ár-érték arányú nyílászárókat! Most akár díjmentes helyszíni felmérésel Budapest belvárosában! Részletek: Ablakcsere Budapest - belvárosi ablak — Gyors Ajánlatkérő ITT


 

A fogyasztói árindex figyelembevételével számított reál lakásárindexek 2013-ig mindkét részpiacon csökkentek, majd 2019-ig lendületesen emelkedtek. Az eddig elérhető információk alapján 2020-ban megtorpant ez a folyamat: az új lakások reálára stagnált, a használtaké kissé csökkent.

A járvány tavaszi hatásai

A Covid–19-járvány tavaszi hulláma árcsökkenést okozott a használtlakás-piacon. A lakásárak emelkedése a használt és az új lakások piacán már 2019 folyamán lassult, majd az év végén kismértékben csökkent az árszint az előző negyedévhez képest. Ezt követően 2020 I. negyedévében újra emelkedtek az árak: mindkét részpiacon egyaránt 3,0 százalékos volt a drágulás 2019 IV. negyedévéhez képest.

A teljes cikk: KSH: így változtak a lakásárak a járvány tavaszi hulláma alatt

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tipp

Időrendben

« December 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Tartalom galéria

Property Warm Up, 2026. február 19.

Property Warm Up, 2026. február 19.

More details
Portfolio Investment Day, 2026. február 24.

Portfolio Investment Day, 2026. február 24.

More details
Digital Compliance konferencia, 2026. március 3.

Digital Compliance konferencia, 2026. március 3.

More details
Retail Day, 2026. március 4.

Retail Day, 2026. március 4.

More details
„AGI‑bejelentés” Tokióból – Integral AI

„AGI‑bejelentés” Tokióból – Integral AI

More details
Otthonstart ár-cunami idején is lehet olcsón vásárolni

Otthonstart ár-cunami idején is lehet olcsón vásárolni

More details
Karácsonyi élményajándékozás pörgeti fel az utazási piacot

Karácsonyi élményajándékozás pörgeti fel az utazási piacot

More details
Digitális fordulópont előtt a magyar cégek

Digitális fordulópont előtt a magyar cégek

More details
5 millió adag étel készült Óbuda kedvenc vendéglátóhelyén

5 millió adag étel készült Óbuda kedvenc vendéglátóhelyén

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője