2026. március 16., hétfő - Henrietta

Archívum

Megalakult a Turizmusból Élők Társasága

2020-10-21 528

A civil érdekvédelmi társaság a turizmusból élő kézműveseket, ipar- és képzőművészeket, népi iparművészeket, ajándékboltokat, vásározókat és idegenvezetőket képviseli.

Sokan vannak, akik a budapesti idegenforgalomból élnek, és akiket a járvány reménytelen gazdasági helyzetbe hozott, 80-90 százalékkal csökkent a bevételük, de eddig minden állami, önkormányzati vagy akár EU-s segítségből (adó, járulék, vissza nem térítendő támogatás, bérleti díj,  Széchenyi Turisztikai Kártya) kimaradtak a TEÁOR számaik miatt"

– írták a szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményben a civil társaság alapítói.

Mint fogalmaztak, az idegenforgalom nem pusztán az evés-ivás, alvás, utazás kiszolgálásából áll, nem csak légitársaságok, utazási irodák, szállásadók, vendéglátóhelyek és taxisok megélhetését biztosítja, hanem elsősorban a minőségi időről szól, az élményekről, emlékekről vagy éppen üzleti célok eléréséről. Hozzátették: ehhez kézművesekre, ipar- és képzőművészekre, népi iparművészekre, ajándékboltokra és a beszállítóikra, vásározókra, valamint idegenvezetőkre van szükség.

Új megközelítés kell, mert – mint írták – "a budapesti turizmusból élők ezrei ma láthatatlanok a döntéshozók, politikusok, érdekvédelmi szervezetek, de még a média számára is. Ezért egy Facebook-csoportból indulva megalakították a Turzimusból Élők Társaságát (TÉT), melynek célja a fenti szakmák művelőinek érdekképviselete."

A turista velünk búcsúzik Budapesttől, a mi általunk készített alkotások, a mi boltjainkban, standjainkon vásárolt ajándékot viszik magukkal, ezek lesznek egy utazás emlékei, ezek keltik fel az érdeklődés hazánk szépségei iránt, ezek erősítik igazán a Magyarországról, Budapestről kialakult imázst, varázslatot"

– zárul a közlemény.

Korábban beszámoltunk róla, hogy elmarad a Vörösmarty téri karácsonyi vásár is, ami súlyos csapást jelent ennek a szolgáltatói szektornak, hiszen számukra a fő bevételi forrás a karácsonyi és a húsvéti időszak.

(Forrás: turizmus.com)

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Üzleti hírszerzés, biztonság


 

 


 

Tipp

Időrendben

« Március 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Tartalom galéria

Vezetőváltás a Shopfully Magyarország élén

Vezetőváltás a Shopfully Magyarország élén

More details
Kutatás: A gyors esti étkezések korszakát éljük

Kutatás: A gyors esti étkezések korszakát éljük

More details
QA menedzsment mint stabilitási tényező az IT-projektekben

QA menedzsment mint stabilitási tényező az IT-projektekben

More details
Itt az utóbbi húsz év legkedvezőbb digitalizációs pályázata

Itt az utóbbi húsz év legkedvezőbb digitalizációs pályázata

More details
Számla nélkül azonnal elveszhet a garancia az ablakcserénél

Számla nélkül azonnal elveszhet a garancia az ablakcserénél

More details
Közösségi megoldások és új klímatörvény-javaslatok

Közösségi megoldások és új klímatörvény-javaslatok

More details
Milyen humanoid robotot küldtek Ukrajnába?

Milyen humanoid robotot küldtek Ukrajnába?

More details
Március 15. a  Bálna Honvédelmi Központban

Március 15. a Bálna Honvédelmi Központban

More details
Március 15. – Ünnepi programsorozat a PIM-ben

Március 15. – Ünnepi programsorozat a PIM-ben

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője