2026. április 22., szerda - Csilla

Archívum

Ilyenek lehetnek az új hibrid irodák és tárgyalók

2020-10-20 642

A járvány miatt átalakultak az irodák, a távmunka jelentősége nőtt, míg a munkahelyeken a kollaboráció értelemszerűen visszaesett. Mind az ingatlantulajdonosok, mind a bérlők számára jól jönnek az új moduláris megoldások, amelyekkel gyorsan és költséghatékonyan újratervezhetik az irodatereket.

Egyes elemzők azt jósolják, hogy 2021 végére globálisan az összes munkavállaló 20-30%-a már otthon fog dolgozni. Ez pedig új üzleti kultúrát és egyben a tárgyalások új módszereit igénylik. Miközben a virtuális meetingek az üzletmenet megszokott részei lettek, a kompromisszumok is egyértelműek. Az online találkozások megspórolják az utazás idejét, illetve sokkal kényelmesebben tudjuk beilleszteni a napi rutinunkba, miközben a személyes találkozás élményét nem pótolhatják. Sok cégnél az új flexibilis munkarend egyfajta hibrid megoldást jelent, vagyis számosan ismét bentről dolgoznak, sokan maradnak távmunkában, így a korábbi kommunikációs módszerek átalakulnak.

Az együttműködés és interakció egyik meghatározó helyszíne a tárgyaló. Morten Meisner-Jensen, a ROOM társalapítója rengeteg időt töltött azon gondolkodva, hogy a tereket hogyan kell újraformálni ahhoz, hogy a vállalatok dolgozói együttműködhessenek a jelenlegi helyzetben is. A cég egy újfajta moduláris tárgyaló koncepcióját alkotta meg, de előtte megvizsgálták a találkozók alapvető struktúráját és tulajdonságait. Megállapították, hogy a meetingek körülbelül 80 százalékán kevesebb mint négy ember tartózkodik, vagyis a nagy konferencia- és tárgyalótermek létjogosultsága megkérdőjeleződik.

A konferenciatermek méretének csökkentése a kihasználatlan helyek mérséklését is lehetővé teszi, emellett a kisebb tárgyalók az irodai alaprajzokat is sokkal rugalmasabbá tehetik. A ROOM új tárgyalómodellje elfér például egy korábban nem használt sarokban, vagy akár egy széles folyosón is el lehet helyezni. Mivel a társadalmi távolságtartás továbbra is fontos szempont, ezért a nagy tömegsűrűségű helyek helyett kisebb együttműködő tereket érdemes kialakítani.

Bár a járvány véget fog érni, a virtuális tárgyalások szerepe megmarad, ezért olyan tárgyalókra van szükség, ahol mind a személyes, mint a virtuális megbeszélés megtartható. Vannak olyan találkozók, ahol fontos az intimitás, hiszen például csak két fő vesz részt rajta, de sok más találkozó nem igényel tökéletes csendet és elszeparáltságot. Ezért a ROOM több modellt is kínál, amelyek egy része zárt, míg más részük félig nyitott az iroda többi része felé, hogy az eltérő akusztikai igényeket kezelni tudják.

A világítás szintén fontos szempont: a hagyományos fénycsövek kevésbé adnak rólunk kedvező benyomást, ezért a ROOM változtatható megvilágítású tárgyalókat tervezett a fókuszmunkához, illetve az értekezletekhez, valamint a videokonferenciákhoz. A közvetlen fény gyakran túl éles, ezért olyan berendezést telepítettek, amely visszaveri a fényt oly módon, hogy sokkal vonzóbbá tegye a képernyőn a résztvevőket.

A ROOM egy telekonferencia-csomagot is telepített a tárgyalóiba, amelynek célja a személyes beszélgetés árnyalatainak jobb visszaadása – ez jobban teljesít, mint egy webkamera. A szoftver is elég okos ahhoz, hogy menet közben fedélzeti mesterséges intelligenciával és arcfelismeréssel folyamatosan alakítsa a képek minőségét. Ha csak a szoba egyik oldalát használják, a kamera automatikusan beállítja, hogy kizárja az üres területeket.

Meisner-Jensen elmondta, hogy a csapat a Lego-téglákat tekintette inspirációnak, hogy hogyan lehet olyan terméket létrehozni, amely univerzálisan kompatibilis és végtelenül bővíthető. Mivel a tereik engedélyek nélkül könnyen felépíthetők, lehetővé teszik az irodai terek egyszerű átszervezését. Az eredményről pedig a termékekbe beépített kihasználtsági érzékelők adnak visszajelzést.

A bérbeadók ezzel a moduláris megközelítéssel csökkenthetik költségeiket, és kiküszöbölhetik a bérleti tárgyalások gyakran vitatott pontját. Az érzékelő adatok felhasználásával pedig a bérlők segítséget kaphatnak, hogyan alkossák meg a legjobb tereket.

(A hírt a realista.hu oldalán szemléztük | Fotók: ROOM Facebook-oldal)

 

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Üzleti hírszerzés, biztonság

Error: No articles to display


 

 


 

Tipp

Időrendben

« Április 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Tartalom galéria

AutoTech Future, 2026. május 8-9.

AutoTech Future, 2026. május 8-9.

More details
Még több teljesítmény, bizonyos feladatokhoz: Claude Opus 4.7

Még több teljesítmény, bizonyos feladatokhoz: Claude Opus 4.7

More details
Egyre többen hagyják ott biztos állásukat

Egyre többen hagyják ott biztos állásukat

More details
ESG Summit, 2026. május 20.

ESG Summit, 2026. május 20.

More details
Marketing&Media TOP50 Leaders Forum, 2026. június 1.

Marketing&Media TOP50 Leaders Forum, 2026. június 1.

More details
Otthontérkép: berobbant az építkezés Újbudán

Otthontérkép: berobbant az építkezés Újbudán

More details
A kiskereskedelmi parkok hajtják a bővülést Lengyelországban

A kiskereskedelmi parkok hajtják a bővülést Lengyelországban

More details
Automotive Summit, 2025. május 20.

Automotive Summit, 2025. május 20.

More details
Ferrero bejelentés: 60 év után új ízzel bővítik a mogyorókrém kínálatot

Ferrero bejelentés: 60 év után új ízzel bővítik a mogyorókrém kínálatot

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője