2026. június 9., kedd - Félix

Versenypiaci hírek

450 fős céget épít Debrecenben a Continental: elektromos autók alkatrészeit gyártják

2020-02-06 507

A Continental elektromobilitással foglalkozó területe külön működési önállóságot és saját identitást is kapott a tavalyi évben, Vitesco Technologies néven, a debreceni egységben - az alapkőletétel után egy évvel - már 100-an dolgoznak.

Makray Réka HR Igazgató a Portfolio-nak elmondta: a Vitesco Technologies kimondottan az elektromobilitásra fókuszál. Ez az egyik legnagyobb hatású folyamat az iparágban, hiszen a fenntarthatóság, a környezet megóvása, a vezetési élmény és az egyéni vásárlói preferenciák következtében rendkívül magas növekedési pályára állt az ezen megoldások iránti igény.

A hazai gyárunk is ezen a területen érdekelt, elektronikai termékeink az elektromos autók gyártói számára készülnek.

A vállalat a Continental elektromobilitással foglalkozó területeként külön működési önállóságot és saját identitást is kapott a tavalyi évben Vitesco Technologies néven. A cégnél 2020-ban már 100-an dolgoznak: a HR Igazgató szerint komoly fejlődési és tanulási lehetőségek is vonzzák a munkavállalókat a céghez. A 2020-as évben is magas létszámmal vesznek fel munkatársakat, az első félévben nagyobb arányban mérnöki és további támogatói munkaköröket hirdetnek meg. Ahogy a gyártás beindul elindul a termelési munkakörök betöltése is, ez várhatóan inkább az év második felében várható.

A TERVEZETT 450 FŐS LÉTSZÁMOT VÁRHATÓAN MÁR 2021-BEN ELÉRIK.

A cég tavaly a Debreceni Egyetemmel stratégiai megállapodást kötött tavaly, szoros együttműködést alakítottak ki a Mechatronikai tanszékkel, melynek eredményeképp 2020 szeptemberétől elindul az MSC szakon a Vitesco modulok oktatása is. Jelen vannak továbbá a Gépészmérnöki tanszék oktatásában is és tervezik az egyetemi kapcsolatok bővítését további együttműködések formájában. A Debreceni Szakképzési Központtal kötött megállapodás értelmében pedig bekapcsolódnak a duális oktatási rendszerbe.

(Forrás: www.portfolio.hu

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tipp

Időrendben

« Június 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Tartalom galéria

Az AI nem tesz különbséget zseni és szélhámos között

Az AI nem tesz különbséget zseni és szélhámos között

More details
Ilyen lesz 2035-re minden második modern raktár!

Ilyen lesz 2035-re minden második modern raktár!

More details
Több mint egymillió turista egy ezerfős városban: Alaszka lett a világ új luxus-álomúticélja

Több mint egymillió turista egy ezerfős városban: Alaszka lett a világ új luxus-álomúticélja

More details
A chiphiány után felértékelődtek a magyar célgépek

A chiphiány után felértékelődtek a magyar célgépek

More details
Egyre több magyar váltana szakmát, összeállt két nagy tanfolyamos oldal

Egyre több magyar váltana szakmát, összeállt két nagy tanfolyamos oldal

More details
China Brand Fair, 2026. június 18-20.

China Brand Fair, 2026. június 18-20.

More details
Ujjé a Ligetben! – Rosalia Borpiknik, 2026. június 7-ig

Ujjé a Ligetben! – Rosalia Borpiknik, 2026. június 7-ig

More details
VárkertFeszt, 2026. június 7-ig

VárkertFeszt, 2026. június 7-ig

More details

"Vágtass ki" a Hortobágyi Lovasnapokra 2026. június 7-ig

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője