2026. április 23., csütörtök - Béla

Ingatlanpiaci hírek

Hol, mennyi iroda áll üresen Budapesten? - Részletes felmérés látott napvilágot

2020-02-21 604

Év végén több mint 570 ezer négyzetméternyi új iroda kivitelezése volt folyamatban, melynek közel fele (226 ezer négyzetméter) készülhet el 2020 végéig (13 épület). A fejlesztői tevékenység a következő 12 hónapban a Váci úton lesz a legerősebb, ahol öt épületben összesen több mint 125 ezer négyzetméter új iroda valósul meg. Ezzel a budapesti irodapiac domináns részpiacának állománya 2020-ban átlépi az egymillió négyzetmétert - derül ki az Eston legújabb elemzéséből.

A bérleti díjak dinamikus emelkedése 2019-ben is folytatódott, amit az elérhető területek szűkülő kínálata mellett az építési költségek további emelkedése és az építőipari kapacitás hiánya indokolt. A bérleti díjak emelkedése a kelet-közép európai régióban is megfigyelhető volt.

AZ 'A' KATEGÓRIÁS INGATLANOKRA JELLEMZŐ ÁTLAG DÍJ INTERVALLUM BUDAPESTEN 14,5-16,5 EURÓ NÉGYZETMÉTERENKÉNT. A BEFEKTETŐK HOZAMELVÁRÁSA 5,8-6 SZÁZALÉK KÖZÖTT ALAKUL, PRÉMIUM INGATLANOK ESETÉN 5 SZÁZALÉK ALATT VAN.

2019-ben az irodapiaci kereslet rekordmagas volt. A bérbeadások volumene 637 ezer négyzetmétert tett ki, ami a korábbi – 2015-ös – csúcsot közel százezer négyzetméterrel haladja meg. Szintén rekordot döntött az előbérleti szerződések volumene (128 ezer négyzetméter), melynek keresleten belüli aránya is kiemelkedő (20%). Mindemellett a nettó kereslet aránya 57% volt (új szerződések, előbérleti megállapodások és területbővítések), ami 15 százalékpontos csökkenést jelent az egy évvel korábban mérthez képest.

Az év során a cég 672 irodabérleti szerződést regisztrált, ezek közül kilenc vonatkozott 10 ezer négyzetméternél nagyobb területre. A 25 ezer négyzetmétert is meghaladó megállapodások közül kettő volt szerződés hosszabbítás, egy pedig minden idők legnagyobb előbérleti szerződése (27 333 négyzetméter, az ExxonMobil a GTC Pillar elnevezésű irodaházában). Az irodabérletek átlagos mérete a tavalyi 785 négyzetméterről 950-re nőtt.

A Váci út után a második legnagyobb állomány-bővülés a Dél-Budai régióban várható 2020 végéig (50 ezer négyzetméter), emellett 2020-2021-ben várható a Nem Központi Pesti piac erősödése is.

Üresedés

A piaci felszívás az egy évvel korábbihoz mérten csökkent 2019-ben (128 ezer négyzetméter), mindemellett az irodapiaci üresedés újabb rekordalacsony értéket vett fel. 2019 végén mindössze az irodák 5,6%-a (208 ezer négyzetméter) állt üresen, amely az egyes alpiacokon az alábbiak szerint oszlott meg:

 


(Forrás: www.portfolio.hu

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Üzleti hírszerzés, biztonság

Error: No articles to display


 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« Április 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Tartalom galéria

Lassulás után is stabil kilátások a román logisztikai piacon

Lassulás után is stabil kilátások a román logisztikai piacon

More details
Kormányváltás és ingatlanpiac: hosszú távon még sok a kérdőjel

Kormányváltás és ingatlanpiac: hosszú távon még sok a kérdőjel

More details
Hat percre a termináltól: több mint húszezer négyzetméteres parkoló épül Vecsésen

Hat percre a termináltól: több mint húszezer négyzetméteres parkoló épül Vecsésen

More details
11 millió gallon fenntartható repülőgép-üzemanyag válik elérhetővé

11 millió gallon fenntartható repülőgép-üzemanyag válik elérhetővé

More details
A Logisztika Napján díjazták az ellátásilánc szakma kiválóságait

A Logisztika Napján díjazták az ellátásilánc szakma kiválóságait

More details
Országos divat-talkshow sorozattal érkezik a Cinema City

Országos divat-talkshow sorozattal érkezik a Cinema City

More details
Föld napja: így lesz zöldebb a nyaralás Magyarországon

Föld napja: így lesz zöldebb a nyaralás Magyarországon

More details
AutoTech Future, 2026. május 8-9.

AutoTech Future, 2026. május 8-9.

More details
Még több teljesítmény, bizonyos feladatokhoz: Claude Opus 4.7

Még több teljesítmény, bizonyos feladatokhoz: Claude Opus 4.7

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője