2025. február 5., szerda - Ágota

Versenypiaci hírek

1410 milliárd forint a hazai vállalkozások fejlesztéseire

2025-01-06 1191

A kormány újonnan elindított Demján Sándor Programja, amely a 4000 milliárd forintos Új Gazdaságpolitikai Akcióterv egyik sarokpontja, komoly támogatást nyújthat a hazai kis- és középvállalkozások számára. A program 1400 milliárd forintos keretösszegéből finanszírozza a vállalkozások versenyképességének növelését és fenntartható fejlődését. Kisgergely Kornél, az EXIM Magyarország elnök-vezérigazgatója szerint ez a program nem csupán gazdasági stabilitást hozhat, hanem hosszútávú stratégiai előnyt is jelenthet az ország számára.

Zöld jövő, fenntartható gazdaság

Kisgergely Kornél hangsúlyozta, hogy a program keretében az EXIM öt új finanszírozási konstrukciót vezet be, amelyek összesen 350 milliárd forintos keretet biztosítanak a vállalkozások számára. Ebből 100 milliárd forintot kifejezetten zöldberuházásokra különítettek el, ezzel is elősegítve az energiahatékonysági fejlesztések és megújuló energiaforrások alkalmazásának terjedését.

„A zöldberuházások nem csupán a környezetvédelem szempontjából kulcsfontosságúak, hanem hozzájárulnak a vállalkozások költséghatékonyságának javításához is. Az energiafüggés csökkentése és az innovatív technológiák alkalmazása biztos alapokat teremthet a magyar gazdaság fenntartható fejlődéséhez” – mondta Kisgergely Kornél.

Válságálló struktúra

Az EXIM vezérigazgatója szerint a Demján Sándor Program egyik legfontosabb célja, hogy csökkentse a magyar gazdaság piaci függéseit. A pandémia és az energiaválság megmutatta, hogy a gazdasági struktúra válságállósága kulcsfontosságú a stabil működés szempontjából.

„A programban foglalt pénzügyi eszközök segítségével olyan beruházások valósulhatnak meg, amelyek növelik a vállalkozások rugalmasságát és alkalmazkodóképességét. Ez különösen fontos egy olyan globális gazdasági környezetben, ahol a bizonytalanság egyre inkább a mindennapok része” – fejtette ki Kisgergely.

Innováció és digitalizáció

A program támogatja az innovatív technológiák és a digitalizáció elterjedését is, amely további lendületet adhat a hazai vállalkozások fejlődésének. Az EXIM vezetője szerint a digitalizációs megoldások általános bevezetése lehetővé teszi a hatékonyabb működést, miközben csökkenti az adminisztratív terheket.

Egyensúly és fenntarthatóság

Kisgergely Kornél összegzésül elmondta, hogy a Demján Sándor Program nemcsak egy egyszeri beavatkozás, hanem hosszútávú beruházás a magyar gazdaság jövőjébe.

„A program olyan építőkockákat helyez el, amelyek megalapozzák Magyarország stabilitását és fenntartható fejlődését, miközben a vállalkozásoknak konkrét eszközöket biztosít a piaci versenyben való sikeres helytálláshoz” – összegzett Kisgergely.

| A témában az index.hu interjúját ajánljuk olvasásra

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« Február 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28    

Tartalom galéria

MaReSz: indul a rendezvényszervezők Flash Award pályázata

MaReSz: indul a rendezvényszervezők Flash Award pályázata

More details
Debreceni Egyetem Állásbörze és Karriernap, 2025. április 16.

Debreceni Egyetem Állásbörze és Karriernap, 2025. április 16.

More details
HVG Állásbörze, 2025. április 9-11.

HVG Állásbörze, 2025. április 9-11.

More details
XI. Arrabona Állásbörze, 2025. március 21.

XI. Arrabona Állásbörze, 2025. március 21.

More details
JOBVERSE Állásbörze,  2025. március 5-6.

JOBVERSE Állásbörze, 2025. március 5-6.

More details
Így látják a Colliers szakértői a kereskedelmi ingatlanpiac trendjeit

Így látják a Colliers szakértői a kereskedelmi ingatlanpiac trendjeit

More details
Különleges folyami hajójáratok indulnak Európában

Különleges folyami hajójáratok indulnak Európában

More details
Figyelem, már februárban elkezdődik a nagy táborvadászat!

Figyelem, már februárban elkezdődik a nagy táborvadászat!

More details
Itt a nagy pizzakörkép: a Guns N’ Roses a boxokért és side-okért rajong

Itt a nagy pizzakörkép: a Guns N’ Roses a boxokért és side-okért rajong

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője