2025. december 18., csütörtök - Auguszta

Versenypiaci hírek

35. HVG Állásbörze. 2024. november 6-8.

2024-08-30 601

2024. november 6–8. között újra jön a HVG Állásbörze, az ország legnagyobb karrierfóruma. Immár 35. alkalommal rendezik meg a börzét, várhatóan több mint ezer álláskereső és karrierváltásra nyitott szakember részvételével. Miért érdemes kiállítóként részt venni? Mi a szerepe egy állásbörzének 2024-ben a munkaerőpiacon?

A Covid utáni évek bizonyították: továbbra is szükség van személyes találkozásokra épülő állásbörzékre. Ez az egyetlen fórum, ahol a munkavállalók egy térben rövid idő alatt a legtöbb személyes tapasztalatot szerezhetik a munkaerőpiacról, a munkaadók pedig leendő munkavállalóikról. Ugyan a Z generációsok több időt töltenek online, mint az idősebb munkavállalók, mégis a huszonévesek is vágynak arra, hogy személyesen találkozzanak a munkaadókkal, egyszerre több cégnél szerezzenek első impulzust arról, kik is ők, és milyen lehet náluk dolgozni.

A magyar álláspiacon tehetséghiány van, azaz egyre nagyobb a verseny a fiatalokért. Kritikus tényező lett a proaktivitás és a gyorsaság: időben megszólítani a tehetségeket, minél rövidebb kiválasztási folyamatra, minél gyorsabb döntésre van szükség a sikerhez.

Változóban az egyetemről kikerülők preferenciái: a juttatások és karrierlehetőségek mellett érdekli őket „a cég lelke”, sokan szeretnének inspiráló közösséghez, egy fenntarthatóan működő, nemes célok mellett kiálló munkaadóhoz csatlakozni. Fontos számukra a stabilitás, a megbízhatóság egy sok bizonytalansággal teli világban.

A HVG Állásbörze 2007-ben indult, idén november 6–8. között rendezik a 35. eseményt. A börze évente kétszer több ezer álláskeresőt és váltásra nyitott szakembert mozgatott meg. A Covid évei alatt a karrierfórum az online térbe költözött, majd a járványhelyzet elmúltával hibriddé vált: újra a személyes találkozások kerültek a középpontba, és megmaradt a több tízezer érdeklődőt vonzó online börze is. Idén új helyszínen, a budai MOM Sportközpontban kerül sor a legnagyobb hazai karrierfórumra. (A teljes cikk: 35. alkalommal rendezik meg a HVG Állásbörzét)

https://allasborze.jobline.hu/latogatoknak

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tipp

Időrendben

« December 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Tartalom galéria

Property Warm Up, 2026. február 19.

Property Warm Up, 2026. február 19.

More details
Portfolio Investment Day, 2026. február 24.

Portfolio Investment Day, 2026. február 24.

More details
Digital Compliance konferencia, 2026. március 3.

Digital Compliance konferencia, 2026. március 3.

More details
Retail Day, 2026. március 4.

Retail Day, 2026. március 4.

More details
„AGI‑bejelentés” Tokióból – Integral AI

„AGI‑bejelentés” Tokióból – Integral AI

More details
Otthonstart ár-cunami idején is lehet olcsón vásárolni

Otthonstart ár-cunami idején is lehet olcsón vásárolni

More details
Karácsonyi élményajándékozás pörgeti fel az utazási piacot

Karácsonyi élményajándékozás pörgeti fel az utazási piacot

More details
Digitális fordulópont előtt a magyar cégek

Digitális fordulópont előtt a magyar cégek

More details
5 millió adag étel készült Óbuda kedvenc vendéglátóhelyén

5 millió adag étel készült Óbuda kedvenc vendéglátóhelyén

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője