2025. június 25., szerda - Vilmos

Versenypiaci hírek

Százezer fölött a wigo felhasználóinak száma: a vállalati felhasználóknál 33 százalékos a növekedés

2024-01-08 864

Budapesten a Fiat 500-at, városon kívül a Peugeot 3008-at és 308-at használták a leggyakrabban a wigo felhasználói 2023-ban, akik egy év leforgása alatt közel 8 millió kilométert tettek meg az autókkal. Az AutoWallis Csoporthoz tartozó autómegosztó szolgáltatása egyre népszerűbb az üzleti szférában is: a vállalati felhasználók száma 33 százalékkal nőtt az azt megelőző évhez képest.

Egy 52 perces átlagos út alatt 15 kilométert autóztak 2023-ban a wigo felhasználói, akik ugyanúgy 8 millió kilométert tettek meg a kocsikkal, mint egy évvel korábban. A legnépszerűbb autónak a városi forgalomban toronymagasan a Fiat 500-as bizonyult, míg a hosszabb utakra főleg a Peugeot 3008-at választották a sofőrök.

A felhasználók örömmel ültek a flottában tavaly debütáló Peugeot 308-as volánja mögé is. A közkedvelt francia márka mellett az Opel Corsa-e is újonnan csatlakozott 2023-ban a wigo flottájába, ami így tovább fiatalodott: az év végére az autók átlagéletkora 1,2 évre csökkent.

Az elmúlt esztendő során közel 30 százalékkal nőtt a regisztrált felhasználók száma, számuk az utolsó negyedévben már meghaladta a 100 ezret. Még ennél is dinamikusabban teljesített az üzleti felhasználók szegmense: ügyfélszámban 33 százalékos, a megtett kilométereket tekintve pedig közel 10 százalékos volt éves szinten a növekedés.

A Magyarországon wigo néven megújult autómegosztó szolgáltatás így ezzel a rendkívül széles ügyfélbázissal tért át októberben az új márkanév használatára. Október 24-én a 2023-as év legizgalmasabb napja várt a wigo csapatára: 1 éjszaka leforgása alatt indították el szolgáltatásukat, hiszen reggelre Budapest városa már az új köntösbe bújt autókkal találkozott, amiket már aznap délután ki is próbálhatott a megújult a wigo carsharing alkalmazásban.

Büszkeséggel és elégedettséggel tölt el, hogy ezt az összetett és izgalmas feladatot sikerült úgy végrehajtanunk, hogy ügyfeleink zavartalanul kezdték el használni a wigo szolgáltatásait"

– osztotta meg Koralewsky Márk, a wigo carsharing vezérigazgatója. Az új márka bevezetése még inkább személyre szabott ügyfélélmény biztosítását teszi lehetővé a hazai piacon, továbbá – a felhasználói visszajelzésekre építve – egyebek közt több kedvezményt és rugalmas, automatizált csomagválasztást is biztosít. A wigo carsharing innovációs törekvéseit és az új szolgáltatások bevezetését nem titkoltan részben arra a megújult és stabil háttérre alapozza, amelyet az AutoWallis Csoport nyújt.

Szeretnénk fenntartani az elmúlt évek növekedési ütemét, amelyet az alapoz meg, hogy egyre többen ismerik fel: Budapest és az agglomeráció is élhetőbbé válik az autómegosztás terjedésével"

- szögezte le Koralewsky Márk. Mivel egyetlen megosztott autó akár hét-tíz saját használatú járművet is képes kiváltani a városi forgalomban, ezért kiterjedtebb használatuk egyszerre jelent kevésbé intenzív forgalmat, több parkolóhelyet és kevésbé szennyezett levegőt. A carsharing népszerűsítéséhez a wigo kijelölt parkolók létrehozásával is hozzájárul, jellemzően a nagy fővárosi bevásárlóközpontokban. Ezeken kívül közel 100 km2-es szolgáltatási területét folyamatosan bővülő külső zónák egészítik ki egyebek közt Budakalászon, Budaörsön, Dunakeszin és Érden.

Számos nyugat-európai tapasztalat bizonyítja, hogy a rendkívüli rugalmas carsharing a közösségi közlekedés egyéb eszközeivel összehangolva képes a leghatékonyabban működni. A városi közlekedési infrastruktúrába történő integrációt még relevánsabbá teszi, hogy minél több pénzbe kerül a saját autó beszerzése és fenntartása, annál inkább költséghatékonnyá válik az autómegosztás.

| Forrás: digitalhungary.hu

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« Június 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Tartalom galéria

Apával a munkahelyen

Apával a munkahelyen

More details
Közép- és kelet-európai irodapiacok: keresletváltozások, zöld prioritások és egyenlőtlen növekedés

Közép- és kelet-európai irodapiacok: keresletváltozások, zöld prioritások és egyenlőtlen növekedés

More details
Újabb bérlő költözik a Skylight Citybe

Újabb bérlő költözik a Skylight Citybe

More details
Zéró Karbon díj 2025

Zéró Karbon díj 2025

More details
Morgan Stanley: több mint 1 milliárd humanoid robot lehet használatban 2035-re

Morgan Stanley: több mint 1 milliárd humanoid robot lehet használatban 2035-re

More details
Market 30: megjelent az imázsfilm

Market 30: megjelent az imázsfilm

More details
Nyit Magyarország legbiztonságosabb széfszolgáltatása

Nyit Magyarország legbiztonságosabb széfszolgáltatása

More details
A mesterséges intelligencia az új résztvevő a vállalati meetingeken

A mesterséges intelligencia az új résztvevő a vállalati meetingeken

More details
Sikeresen zárult a „Passzold vissza, Tesó!” 2025-ös tavaszi kampánya

Sikeresen zárult a „Passzold vissza, Tesó!” 2025-ös tavaszi kampánya

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője