2026. március 26., csütörtök - Emánuel

Üzleti hírszerzés és biztonság

Mindenki fegyverkezik

2023-12-04 2882

Az Egyesült Államok 30 millió euró értékben adományozott felszerelést Szlovéniának kibervédelemre, a román védelmi minisztérium nagy összegű tendert írt ki légvédelmi rakétarendszerek beszerzésére, míg Magyarország lőszergyártásról írt alá szándéknyilatkozatot az olasz Berettával.

Szlovénia harminc millió euró értékű kibervédelmi felszerelést kapott az amerikai kormány támogatásaként a kommunikációs és információs rendszerek biztonságának javítására, valamint a szlovén fegyveres erők és a védelmi minisztérium tagjainak kibervédelmi képzésére – közölte a szlovén védelmi minisztérium.

A teljes berendezés karbantartása és szakmai támogatása a következő három évre biztosított. Az adományozott berendezések integrálása mellett pedig a rendszer üzemeltetőinek alapképzése is megtörtént – tette hozzá a tárca. A védelmi minisztérium kommunikációs és információs rendszereinek biztonsági műveleti központja, valamint a kiberképzési központ számára adományozott hardver és szoftver ünnepélyes átadásán Marjan Sarec védelmi miniszter elmondta: az információs rendszerek biztonságának javítása mellett a kiberképzési központ új képességei is nagyon fontosak.

„Szlovénia és az Egyesült Államok közös projektje különösen fontos egy olyan időszakban, amikor sajnos mindennapos a velünk nem szimpatizáló szereplők kibertevékenysége” – fogalmazott Sarec. Jamie Harpootlian, az Egyesült Államok ljubljanai nagykövete kiemelte: az új, korszerű kiberképzési központ és a biztonsági műveleti központ kulcsfontosságú kibervédelemet biztosít, és erősíti Szlovénia növekvő regionális és globális vezetői szerepét a kiberbiztonság terén.

A kiberképzési központ egyelőre a hadsereg és a minisztérium tagjai számára lesz elérhető, valamint nemzetközi gyakorlatokra. Az első nemzetközi gyakorlatra jövő júliusban kerül sor. A minisztérium közlése szerint a központ a jövőben a köztisztviselők, az oktatási intézmények munkatársai és tehetséges diákok képzését is szolgálja majd.

A teljes cikk: Mindenki fegyverkezik

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« Március 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Tartalom galéria

Green Future Conference, 2026. április 23.

Green Future Conference, 2026. április 23.

More details
Bécsi klasszikus dallamok az Unicum Házában, 2026. március 31.

Bécsi klasszikus dallamok az Unicum Házában, 2026. március 31.

More details
Mit tehetünk a szemünket veszélyeztető környezeti hatások ellen?

Mit tehetünk a szemünket veszélyeztető környezeti hatások ellen?

More details
Rekordévet zárt a Cordia

Rekordévet zárt a Cordia

More details
Mitől lesz egy épület valóban fenntartható?

Mitől lesz egy épület valóban fenntartható?

More details
InnoElectro, 2026. április 21–23.

InnoElectro, 2026. április 21–23.

More details
Új korszak a vállalati finanszírozásban

Új korszak a vállalati finanszírozásban

More details
Megfordult a trend: ismét nőtt a szakemberhiány

Megfordult a trend: ismét nőtt a szakemberhiány

More details
Bárki lehet viszont tudatos energiatermelő

Bárki lehet viszont tudatos energiatermelő

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője