2025. április 19., szombat - Emma

Turizmus

Miért laknál otthon, ha akárhonnan dolgozhatsz? – a digitális nomádok álmát adja el az Airbnb

2022-03-10 634

Home office-ban ülök a budapesti lakásomban, és azon gondolkodom, bárcsak valahol a tengerparton lehetnék inkább. Irodába keveset kell bejárnom, a munkavégzés online folyik, ebben a latyak időben pedig kimenni sincs kedve az embernek. Ki ne álmodozna néha arról, hogy az év zordabb hónapjait melegebb éghajlaton tölti el, vagy éppen csak kiszabadul a belváros nyüzsgéséből, és pár hétre egy csendesebb, természetközeli helyre költözik. Pont ezt az álmot próbálja eladni az embereknek az Airbnb, miszerint nem vagyunk lakhelyünkhöz kötve, a vállalat víziója, hogy a digitalizáció felgyorsulásával és a home office elterjedésével egyre több munkavállaló kelhet útra és élhetne digitális nomádként.

Maga Brian Chesky, a vállalat alapítója és egyben vezérigazgatója is nemrég jelentette be, hogy elhagyja állandó lakhelyét és mostantól Airbnb-kben fog lakni, városról városra járva. Chesky célja nyilvánvalóan nem (csak) a városnézés: szeretné inspirálni az embereket, hogy követve példáját a decentralizált életet válasszák.

Követik is már rengetegen, ahogy az az Airbnb legutóbbi negyedéves jelentéséből kiderült, a foglalások közel fele legalább egy hétre szólt, míg 20 százaléka egy hónapra vagy annál is hosszabb időre.

Az Airbnb a pandémia alatt versenytársait lekörözve tökéletesen alkalmazkodott a megváltozott igényekhez és körülményekhez, sőt aktívan befolyásolta azt, ahogyan utazunk. Chesky szerint a kereskedelmi repülőjáratok megjelenése óta a legnagyobb változás zajlik utazási szokásainkban, a távmunka lehetősége miatt emberek ezrei menekülnek ki a városokból, sokszor több hetet vagy akár egész szezonokat egy általuk választott célponton eltöltve.

„A történelem során először, emberek milliói élhetnek ott, ahol csak szeretnének” – olvashatjuk a hangzatos kijelentést a vállalat negyedéves jelentésében is.

Hogy mennyire jól használta ki a változó körülményeket az Airbnb, az leginkább a számokból látszik: az újabb variánsok és az ezeket követő lezárások ellenére 2021 a vállalat eddigi legjobb éve volt: 2019-hez képest 25 százalékkal nőtt az árbevétel, miközben jelentősen csökkent a veszteség is.

A teljes cikk: Miért laknál otthon, ha akárhonnan dolgozhatsz? – a digitális nomádok álmát adja el az Airbnb

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tipp

Időrendben

« Április 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Tartalom galéria

Magyar IT-cég a Financial Times leggyorsabban növekvő vállalatai közt

Magyar IT-cég a Financial Times leggyorsabban növekvő vállalatai közt

More details
Hétvégi tippek, kulturális programajánló

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

More details
Nemzetközi árajánlati rendszer bevezetését javasolja a MaReSz

Nemzetközi árajánlati rendszer bevezetését javasolja a MaReSz

More details
Hogyan befolyásolják a művészetek a magán- és a szakmai életünket?

Hogyan befolyásolják a művészetek a magán- és a szakmai életünket?

More details
Portfolio X-Cycling Day, 2025. május 27.

Portfolio X-Cycling Day, 2025. május 27.

More details
Így áll az autómentes Duna-parti városnegyed építése

Így áll az autómentes Duna-parti városnegyed építése

More details
Új trendek felé nyit a Gin Market Budapest, 2025. június 13-14.

Új trendek felé nyit a Gin Market Budapest, 2025. június 13-14.

More details
AI-influenszerek forradalmasítják az oktatást

AI-influenszerek forradalmasítják az oktatást

More details
A Z generáció nem igazítja az életét a munkához

A Z generáció nem igazítja az életét a munkához

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője