2026. január 14., szerda - Bódog

Kereskedelem

XXXLutz lesz a kikából: mutatjuk, mi változik pontosan

2020-10-15 888

Augusztusban robbant a hír, hogy az eddig kikaként ismert áruházlánc XXXLutz néven folytatja Magyarországon. Október közepétől a vevők új kínálattal, új törzsvásárlói kedvezményekkel találkozhatnak a megújult üzletekben. De vajon hogyan lett egy orvoscsaládból származó fiatal lány által alapított kis bútorbolt, vagy inkább asztalosműhely Európa egyik vezető bútorlánca? És mégis mire számíthatnak a magyar vásárlók a megújult üzletekben? Ennek jártunk utána.

1945. október 31-én Gertrude Lutz, egy orvoscsalád legfiatalabb lányaként megalapította a Lutz Möbel céget a felső-ausztriai Haag am Hausruckban. Kezdetben festett fadobozokat és egyedi kézműves bútorokat árult, melyek a saját műhelyében készültek. A kis üzlet hatalmas népszerűségnek örvendett, hamarosan Felső-Ausztria egész területéről érkeztek a vásárlók, akik kedvező áron minőségi lakberendezési tárgyakat szerezhettek be.

75 évvel később a kis bútorüzlet egy több mint 320 áruházzal rendelkező bútorlánccá nőtte ki magát,

amely 2000. óta XXXLutz néven működik. Magyarországon az első üzletek október közepén nyílnak. Korántsem arról van azonban szó, hogy a korábbi kika áruházak új néven folytatják, vagyis nem csak névváltás történik, a vásárlók rengeteg újdonságra számíthatnak.

Négy alapelv határozta meg annak idején Gertrude Lutz üzletének működését: elégedett vásárlók, minőségi termékek, jó ár-érék arány, széleskörű szolgáltatások. Amikor 1979-ben az üzletet a cégalapító két kisebb fia átvette, ugyan terjeszkedni kezdtek, de az anyjuk által kikövezett úton maradva szem előtt tartották az alapelveket. Mostanra már 13 európai országban van jelen a cégcsoport, Ausztrián kívül Svájcban, Németországban, Svédországban, Lengyelországban, Csehországban, Szlovákiában, Szlovéniában, Horvátországban, Szerbiában, Bulgáriában és Romániában, valamint Magyarországon is.

A cég évente átlagosan hat új üzletet nyit világszerte. A XXXL Csoport folyamatosan növekedett az elmúlt három évtizedben. 2019-ben a világ egyik legnagyobb bútorkereskedelmi csoportja több mint 5,1 milliárd eurós forgalmat bonyolított.

Mégis mire számíthatnak most a magyar vásárlók?

Ha valaki eddig rendszeresen vásárolt a kikában, joggal merülhet fel benne néhány kérdés, például, hogy beválthatja-e még a kika utalványát vagy ajándékkártyájának értékét levásárolhatja-e, vagy, hogy mi lesz a korábban a kikában vásárolt termékek garanciájával. Arra is kíváncsiak voltunk, vajon a jövőben is beszerezhető lesz-e a kika eddig elérhető termékei. A cég a Pénzcentrum megkeresésére közölte, hogy az XXXLutz hivatalosan 2020. október közepén új választékkal érkezik Magyarországra.

A teljes cikk: XXXLutz lesz a kikából: mutatjuk, mi változik pontosan

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« Január 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Tartalom galéria

Eurocine filmipari szakkiállítás, 2026. május 8-9.

Eurocine filmipari szakkiállítás, 2026. május 8-9.

More details
A Martley Capital eladta budaörsi irodaházát

A Martley Capital eladta budaörsi irodaházát

More details
Adj új életet a régi kütyüknek! - a 2025-ös „Passzold vissza, Tesó!” kampány eredményei

Adj új életet a régi kütyüknek! - a 2025-ös „Passzold vissza, Tesó!” kampány eredményei

More details
Bérletidíj-emelkedésre és stabil keresletre számítanak a román kereskedelmi ingatlanpiacon

Bérletidíj-emelkedésre és stabil keresletre számítanak a román kereskedelmi ingatlanpiacon

More details
AIBUSINESS konferencia, 2026. április 22.

AIBUSINESS konferencia, 2026. április 22.

More details
Hatósági ellenőrzések, bírságolások - Terézvárosban életbe lépett az Airbnb-tilalom

Hatósági ellenőrzések, bírságolások - Terézvárosban életbe lépett az Airbnb-tilalom

More details
Lakásvásárlás 2026-tól: mikor kell csak az értékkülönbözet után illetéket fizetni?

Lakásvásárlás 2026-tól: mikor kell csak az értékkülönbözet után illetéket fizetni?

More details
Plakátkampányokkal nem lehet milliárdosokat meggyőzni

Plakátkampányokkal nem lehet milliárdosokat meggyőzni

More details
Budaörsi Sportbál, 2026. január 17.

Budaörsi Sportbál, 2026. január 17.

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője