2025. december 19., péntek - Viola

Irodapiac

Varsói irodapiac 2025-ben: korlátozott új kínálat és a minőség előtérbe kerülése

2025-12-19 38

A varsói irodapiac 2025 végére a stabilizáció időszakába lép, ahol a mennyiségnél egyre nagyobb hangsúlyt kap az ingatlanok minősége – derül ki az AXI IMMO legfrissebb piaci előrejelzéséből. A korlátozott új fejlesztések, a régebbi épületek fokozatos kivonása a piacról, valamint a stabil bérlői kereslet tovább erősítik a prémium lokációk és a modern irodaállomány pozícióját.

Az AXI IMMO becslése szerint 2025 végéig mintegy 90 000 négyzetméter új iroda készül el Varsóban, ami nagyjából megfelel az előző év volumenének. Az építés alatt álló területek mennyisége továbbra is korlátozott, és várhatóan nem haladja meg a 200 000 négyzetmétert, ami a fejlesztők óvatos megközelítését tükrözi. Az új fejlesztések továbbra is főként a központi városrészekben koncentrálódnak, ahol a kereslet ellenállóbb.

„A varsói irodapiac érési szakaszban van. Az új kínálat csökkenése nem gyengeség jele, hanem egy természetes kiegyensúlyozódási folyamat része” – mondta Emilia Trofimiuk, az AXI IMMO kutatási menedzsere. „Egyre több elavult ingatlant vonnak ki a bérleti piacról teljes átalakítás vagy nagyobb felújítás céljából. Ez egyértelmű jele annak, hogy a bérbeadók és a bérlők egyre igényesebbek, és a termék valódi minősége folyamatosan javul.”

A teljes bérbeadási volumen 2025-ben várhatóan mintegy 740 000 négyzetmétert ér el, ami hasonló a 2024-es szinthez. A szerződéshosszabbítások továbbra is a tranzakciók többségét adják, bár az átköltözések száma stabil, különösen azoknál a bérlőknél, akik magasabb minőséget, hatékonyabb alaprajzokat és jobb tömegközlekedési kapcsolatokat keresnek.

2025 harmadik negyedévének végén a teljes varsói üresedési ráta körülbelül 9,7% volt, ám jelentős különbségek mutatkoztak a központi és nem központi alpiacok között. Az AXI IMMO a következő hónapokban fokozatos csökkenésre számít, különösen a legkeresettebb épületekben.

„Már nem elég egy jó kerületben lenni” – mondta Bartosz Oleksak, az AXI IMMO irodai ügynökségének igazgatóhelyettese. „A bérlők egyre inkább a mikrolokációra, a metróközelségre, a kényelmes ingázásra és az épület környezetére összpontosítanak. Ezek a tényezők 2025-ben meghatározó szerepet játszottak a kiadási sebesség és a bérleti díjak alakulásában.”

A prémium bérleti díjak az év végére alapvetően stabilak maradtak. A városközpont legjobb irodaépületeiben a bérleti díjak elérték a havi négyzetméterenkénti 27,5 eurót, míg a nem központi lokációkban 9,5 eurónál kezdődtek. Az AXI IMMO szerint az emelkedő árnyomás főként az új fejlesztésekben és a felújított, magas műszaki színvonalat és ESG-megoldásokat kínáló épületekben érzékelhető.

„2025 vége azt mutatja, hogy a varsói irodapiacot egyre inkább a minőség és a szelektivitás vezérli” – mondta Tomasz Michalczyk, az AXI IMMO irodai ügynökségének vezetője. „A bérbeadók számára ez továbbra is beruházást jelent a felújításokba, és azt, hogy az épületeket valós bérlői igényekre szabják. Az irodaköltözést tervező vállalatok számára pedig korábbi tervezést és stratégiaibb lokációválasztást.”

| Forrás: AXI IMMO / CIJ World

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tartalom galéria

Árérzékenyek és igényesek a magyar utazók

Árérzékenyek és igényesek a magyar utazók

More details
Vényírási jogosultságot kapnak a gyógyszerészek

Vényírási jogosultságot kapnak a gyógyszerészek

More details
Európai egyetem magyar vezetője kapott rangos üzleti díjat

Európai egyetem magyar vezetője kapott rangos üzleti díjat

More details
Hová tér vissza a tőke, és miért fontosabb, mint valaha az ellenálló képesség

Hová tér vissza a tőke, és miért fontosabb, mint valaha az ellenálló képesség

More details
Varsói irodapiac 2025-ben: korlátozott új kínálat és a minőség előtérbe kerülése

Varsói irodapiac 2025-ben: korlátozott új kínálat és a minőség előtérbe kerülése

More details
A cseh kereskedelmi ingatlanpiac a rekordot hozó 2025 után is stabil növekedést tarthat fenn

A cseh kereskedelmi ingatlanpiac a rekordot hozó 2025 után is stabil növekedést tarthat fenn

More details
Cégek a büntetőpadon – változnak a szabályok

Cégek a büntetőpadon – változnak a szabályok

More details
Property Warm Up, 2026. február 19.

Property Warm Up, 2026. február 19.

More details
Portfolio Investment Day, 2026. február 24.

Portfolio Investment Day, 2026. február 24.

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője