2025. október 11., szombat - Brigitta

Irodapiac

Magyarország legnagyobb irodakomplexuma jön létre, ahová bevezetik a távhőt is

2022-12-05 943

A GTC tulajdonában lévő Centerpoint irodakomplexumban jelentős nagyságrendben megújulnak a belső terek, miközben óriási energetikai fejlesztések zajlanak. Emellett már kivitelezés alatt áll a harmadik fázis, amelynek elkészülte után a teljes ingatlanegyüttes eléri a 70 ezer négyzetméternyi bérbeadható összterületet, ezzel az ország egyik legnagyobb irodakomplexuma lehet.

A Váci út továbbra is a magyar irodapiac legfontosabb részpiaca, az irodafolyosón a hazai gazdasági élet legfontosabb szereplői bérelnek kisebb-nagyobb területet. A Centerpoint nem csak esztétikai megjelenésével tűnik ki, hanem impozáns méretei miatt is meghatározó épületegyüttes a lokációban. Azonban folyamatosan változik a piac, új trendek jelennek meg, elég csak a zöld minősítésekre, a megújuló irodaterekre vagy éppen a költséghatékony energetikai megoldásokra gondolnunk.

A versenyképesség pedig mindent visz az irodapiacon is, ezért a tulajdonos GTC elhatározta, hogy három év alatt teljes körű modernizációt és 20%-os energetikai hatékonyságnövelést hajt végre az ingatlanban. Ez már csak azért is időszerű, hiszen mégiscsak 18 évvel ezelőtt épült az irodaház. A GTC idén már átadta a Pillar irodaházat a Dózsa György út és a Váci út kereszteződésében, ahová az ExxonMobil szolgáltatóközpontja költözött. Ezzel a Centerpointban jelentős terek szabadultak fel, és bár folyamatosan érkeznek az új bérlők, a GTC menedzsmentje elérkezettnek látta az időt, hogy megújítsa az épületegyüttest.

Már a 29 ezer négyzetméteres Pillar esetében is láthattuk, hogy a GTC is elkötelezte magát a zöld megoldások mellett, hiszen a komplexum LEED Gold minősítést szerzett, ráadásul zöld parkjaival és nyitott tereivel illeszkedik a környező városszövetbe is. Az ingatlantársaság egyébként elsőként készített ESG-beszámolót is a hazai ingatlanszcénát tekintve, vagyis időben felismerte a fenntarthatóság jótékony hatásait mind a társadalmi elkötelezettség, mind a piaci pozícióit tekintve.

A GTC-ről egyébként elmondhatjuk, hogy ők abszolút Váci úti specialisták, hiszen a már említett épületek mellett birtokolják a Duna Towert, ahol már évek óta számos felújítást valósítottak meg, illetve a Váci Greens D épületét, valamint a Váci 188 irodaházat és a GTC White House-t is. Továbbá még említsük meg a Rendőrpalota szomszédságában egy elképesztő adottságú telken lévő fejlesztésüket, amely a remények szerint hamarosan elindulhat.

A teljes cikk: Magyarország legnagyobb irodakomplexuma jön létre, ahová bevezetik a távhőt is

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« Október 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Tartalom galéria

Megnyílt Magyarország első LED-moziterme

Megnyílt Magyarország első LED-moziterme

More details
Hétvégi tippek, kulturális programajánló

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

More details
Újra HIFI SHOW Budapesten, 2025. november 15-16.

Újra HIFI SHOW Budapesten, 2025. november 15-16.

More details
Érdemes egyszerre több banknál is elindítani az Otthon Start hitelkérelmet?

Érdemes egyszerre több banknál is elindítani az Otthon Start hitelkérelmet?

More details
Milliárdosnak lenni már nem akkora szó, mint tíz éve

Milliárdosnak lenni már nem akkora szó, mint tíz éve

More details
Pozsony irodapiaca alkalmazkodik a rugalmas munkaterek iránti növekvő kereslethez

Pozsony irodapiaca alkalmazkodik a rugalmas munkaterek iránti növekvő kereslethez

More details
A szlovák kereskedelmi ingatlanpiac óvatos lendülettel lép be 2025 második félévébe

A szlovák kereskedelmi ingatlanpiac óvatos lendülettel lép be 2025 második félévébe

More details
A kisebb városok hajtják a retail parkok terjeszkedését Romániában

A kisebb városok hajtják a retail parkok terjeszkedését Romániában

More details
A Budapest ONE a legmagasabb fenntarthatósági minősítést érte el

A Budapest ONE a legmagasabb fenntarthatósági minősítést érte el

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője