2025. augusztus 2., szombat - Lehel

Ingatlanfejlesztés

Napirenden a Rákosrendezőre tervezett Parkváros koncepciója

2025-05-05 556

Budapest vezetése 2025. május 5-én az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének ingatlanfejlesztői kerekasztalán mutatta be a Rákosrendező területére tervezett „Parkváros” fejlesztési koncepcióját. Karácsony Gergely főpolgármester szerint ez lehet az elmúlt fél évszázad legnagyobb egybefüggő ingatlanfejlesztése Magyarországon. A prezentáció célja az volt, hogy felkeltse a hazai építőipari vállalkozók érdeklődését és bevonja őket a tervezés és megvalósítás folyamatába.

Vitézy Dávid, a Podmaniczky Mozgalom frakcióvezetője hangsúlyozta, hogy a fejlesztés nem valósulhat meg a magyar ingatlanfejlesztő szakma tudása és befektetése nélkül. A bemutatón hatalmas érdeklődés mutatkozott a projekt iránt, ami azt jelzi, hogy a magántőke és a főváros együttműködése iránt jelentős az érdeklődés.

A Rákosrendező területének fejlesztése már korábban is napirenden volt. 2025 elején a magyar állam és az Egyesült Arab Emírségek kormánya megállapodást kötött a terület egy részének értékesítéséről az Eagle Hills csoport számára, amely legalább 5 milliárd eurós beruházást tervez a területen. A projekt célja egy modern városrész kialakítása, amelyben akár 250-500 méter magas épületek is helyet kaphatnak.

A beruházás részeként a magyar állam vállalta több infrastrukturális fejlesztés megvalósítását, mint például a Szegedi úti felüljáró építését, a vasúti pályák fejlesztését, az M1-es metró meghosszabbítását, valamint kerékpárutak és gyalogutak kiépítését. Ezek a fejlesztések összesen mintegy 800 millió eurós (330 milliárd forint) beruházást jelentenek.

A projekt azonban nem mentes a kritikáktól. Vitézy Dávid korábban bírálta az értékesítést, hangsúlyozva, hogy a magyar állam Rákosrendező teljes területét magánkézbe adta, közérdekű előírások és városfejlesztési garanciák nélkül. Véleménye szerint a befektető szabad kezet kapott, ami veszélyeztetheti a főváros fejlesztésének hosszú távú érdekeit.

A főváros mostani bemutatója és a tervezett pályázatok célja, hogy a hazai vállalkozásokat is bevonják a projektbe, biztosítva ezzel a magyar szakmai tudás és érdekek érvényesülését a fejlesztés során. A „Parkváros” koncepciója egy élhető, modern városrész kialakítását tűzte ki célul, amely a főváros és az agglomeráció közlekedési kapcsolatait is javítaná.

| A témában ajánljuk a portfolio.hu cikkét >>

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tipp

Időrendben

« Augusztus 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Tartalom galéria

A második negyedévben zsugorodott az európai abroncspiac

A második negyedévben zsugorodott az európai abroncspiac

More details
Dobozok a rivaldafényben

Dobozok a rivaldafényben

More details
Munkahelyek után költözünk: Kelet-Nyugat tengelyen mozog a magyar munkaerő

Munkahelyek után költözünk: Kelet-Nyugat tengelyen mozog a magyar munkaerő

More details
Természet Operaháza - Tisza-tavi Fesztivál, 2025. augusztus 1-3.

Természet Operaháza - Tisza-tavi Fesztivál, 2025. augusztus 1-3.

More details
Paloznaki JazzPiknik, 2025. augusztus 2-ig

Paloznaki JazzPiknik, 2025. augusztus 2-ig

More details
Auer Fesztivál, 2025. augusztus 3-ig

Auer Fesztivál, 2025. augusztus 3-ig

More details
Erdélyi hét Gyulán, 2025. augusztus 3-ig

Erdélyi hét Gyulán, 2025. augusztus 3-ig

More details
THEALTER Nemzetközi Színházi Fesztivál, 2025. augusztus 2-ig

THEALTER Nemzetközi Színházi Fesztivál, 2025. augusztus 2-ig

More details
A közép- és kelet-európai gazdaságok lehetőséget látnak az EU–USA kereskedelmi megállapodásban

A közép- és kelet-európai gazdaságok lehetőséget látnak az EU–USA kereskedelmi megállapodásban

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője