2025. október 14., kedd - Helén

Archívum

Újabb budapesti autómegosztó csökkentett árat

2020-03-19 562

A MOL Limo egyelőre kivár, de a GreenGo példáját követve mától már a Share Now is olcsóbban használható - tudta meg a hvg.hu.

Nemrégiben írtunk arról, hogy a hazai autómegosztók hogyan reagáltak a koronavírus terjedésére: első körben a MOL Limótól és a GreenGótól kaptunk válaszokat, most pedig a harmadik szereplő, a Share Now is megszólalt.

Akinek esetleg ismeretlenül cseng a szolgáltatás neve, annak röviden annyit, hogy a BMW és a Daimler tavaly hozta létre közös vállalatát, a Share Now-t, mely a korábban egymástól függetlenül működő DriveNow és car2go autómegosztó szolgáltatások erejét egyesítette.

A Share Now nemzetközi protokollja szerint az autókat négyszer gyakrabban takarítjuk, rendszeresen fertőtlenítjük és fertőtlenítő kendőket is helyeztünk az autókba. Ezeket folyamatosan ellenőrizzük és pótoljuk, amennyiben elfogynak"

– nyilatkozta a hvg.hu-nak Fischer Péter, a szolgáltatás üzemeltetését ellátó Wallis Autómegosztó Kft. ügyvezetője.

A takarítás és fertőtlenítés nemcsak egy felszíni tisztítást jelent, ami a kormánykereket, kárpitot, műszerfalat, irányjelzőt és a sebváltót érinti, hanem fertőtlenítő aeroszollal is átfújjuk az autók belső légterét"

– tette hozzá Fischer, aki elmondta, hogy az ügyfeleket hírlevélben, applikáción belüli felugró üzenetben és a hivatalos social media csatornákon is tájékoztatták.

A Share Now arra kéri az ügyfeleit, hogy csak abban az esetben üljenek autóba, ha egészségesek.

Autóink perc alapú bérlési díját március 18-tól jelentősen csökkentettük, a regisztrációt pedig ingyenessé tettük, hogy a hozzáférést minden olyan potenciális felhasználó számára megkönnyítsük, akinek szüksége lehet ránk. Ezen felül minden héten levezethető kreditet is jóváírunk minden ügyfelünk számára, hogy a költségekhez így is hozzájáruljunk"

– árulta el a cégvezető.

A MOL Limo a MOL Bubitól eltérően egyelőre nem lett olcsóbb, a GreenGo kedden 30 százalékkal csökkentette a menetdíjat.

A városi forgalom csökkenése ellenére azt látják a Share Now-nál, hogy bizonyos időszakokban a felhasználás frekventáltabb. A regisztrációs kedv nem csökkent, nagyon sokan érdeklődnek a szolgáltatás iránt, a jelenlegi helyzetben azonban nem igazán lehet megbecsülni, hogy hogyan alakulhat a közeljövő – mondta Fischer.

(Forrás: hvg.hu)

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tipp

Időrendben

« Október 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Tartalom galéria

Biztonság és felelősség – a veszélyesáru-szállítás alapelvei

Biztonság és felelősség – a veszélyesáru-szállítás alapelvei

More details
Társasházi lakás a tervezőasztalról? Most már biztonságos

Társasházi lakás a tervezőasztalról? Most már biztonságos

More details
Szállodai klíma, a rejtett veszélyforrás: szakértői tanácsok utazóknak

Szállodai klíma, a rejtett veszélyforrás: szakértői tanácsok utazóknak

More details
Nincs B terv – gyakorlati segítség a hulladék csökkentéséhez

Nincs B terv – gyakorlati segítség a hulladék csökkentéséhez

More details
Közös Képviselők Napja és Társasházi EXPO,  2025. október 16.

Közös Képviselők Napja és Társasházi EXPO, 2025. október 16.

More details
A további drágulástól való félelem miatt már a túlárazott ingatlanokat is el lehet adni

A további drágulástól való félelem miatt már a túlárazott ingatlanokat is el lehet adni

More details
48. Utazás Kiállítás, 2026. február 19-22.

48. Utazás Kiállítás, 2026. február 19-22.

More details
Karaván Szalon, 2026. február 19-22.

Karaván Szalon, 2026. február 19-22.

More details
E-bike Test&Show, 2026. február 19-22.

E-bike Test&Show, 2026. február 19-22.

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője