2025. szeptember 16., kedd - Edit

Archívum

Mi az őszinte, kreatív irodákban hiszünk – interjú a REscon két társtulajdonosával

2018-11-28 240

resconirodaA REscon korábban az Avis Budget irodájával már megnyerte Az Év Irodája verseny fődíját. Most a két ügyvezető partnerrel, Saly Miklóssal és Bakos Kristóffal beszélgettünk a bérlőképviseletről, az irodakoncepciókról és arról, hogy hogyan lehet a trendeken túl őszinte és kreatív irodákat tervezni.

Most itt ülünk a Papnövelde utcában, a belváros kellős közepén egy bérház tetején, ahonnan a párizsi tetőtéri manzárdok romantikája bontakozik ki, ha kinézünk az ablakon. Saly Miklós és Bakos Kristóf – viccesen szólva – ketten alkotják a REscon Cuvée-t, hiszen nagyszerűen kiegészítik egymást, így együtt bérlőképviselettel, dizájn koncepcióval, fitout tanácsadással, illetve műszaki és projektmenedzsmenttel foglalkoznak. Kezdjük azzal, hogy milyen változásokat tapasztaltatok az irodapiacon az elmúlt tíz évben, hiszen régóta dolgoztok a szakmában?

Miklós: A válságban mindenhol a szerződés újratárgyalás dominált, mindenki próbálta a költségeket csökkenteni, kisebb bérleti díjat kiharcolni, akkoriban sok bérbeadó kedvezményeket biztosított a bérlőknek, amely túllendítette a szektort a krízisen. Ma a cégeknek jobban megy az üzlet, ezért más kihívások adódnak. Akkoriban a munkatársak elbocsátása okozott nehézséget, most pedig a toborzás, a kvalifikált munkaerő megtalálása és megtartása jelent problémát.

Kristóf: A válságot követően megfigyelhettük, hogy szinte elfogytak a piaci szereplők, amely kicsit átalakította a mezőnyt, érdekes módon azonban a nemzetköziség visszaszorulása elősegítette a hazai vállalkozások térhódítását, egyre több egyedi megoldás valósult meg, amely kerülte a szokványos beidegződéseket. Nem véletlenül a mi jelszavunk is az: ami a szőnyegpadlón és az álmennyezeten túl van, vagyis nem a sablonra helyezzük a hangsúlyt, hanem a kreativitásra.

Tovább a teljes cikkhez: Mi az őszinte, kreatív irodákban hiszünk – interjú a REscon két társtulajdonosával

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« Szeptember 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Tartalom galéria

JOBVERSE Állásbörze, 2025. október 1–2.

JOBVERSE Állásbörze, 2025. október 1–2.

More details
Corvinus Career & Business Festival, 2025. október 7–8.

Corvinus Career & Business Festival, 2025. október 7–8.

More details
Műegyetemi Állásbörze, 2025. október 14-15.

Műegyetemi Állásbörze, 2025. október 14-15.

More details
HVG Állásbörze, 2025. november 5-7.

HVG Állásbörze, 2025. november 5-7.

More details
Fővárosi Állásbörze, 2025. szeptember 17-18.

Fővárosi Állásbörze, 2025. szeptember 17-18.

More details
Albánia kinevezte a világ első mesterséges intelligenciával működtetett miniszterét

Albánia kinevezte a világ első mesterséges intelligenciával működtetett miniszterét

More details
Az AI mint

Az AI mint "digitális besúgó"

More details
Készülnek az építőipar gépei is az őszi hajtásra

Készülnek az építőipar gépei is az őszi hajtásra

More details
Lengyelország irodapiaca : a kereslet erős, a kínálat történelmi mélyponton

Lengyelország irodapiaca : a kereslet erős, a kínálat történelmi mélyponton

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője