2025. június 17., kedd - Laura

Archívum

Ilyen volt 2017 első negyedévére az irodapiacon

2017-04-24 534

irodapiac2017A Budapesti Ingatlan Tanácsadók Egyeztető Fóruma (BIEF, BRF) - melynek tagjai: CBRE, Colliers International, Cushman & Wakefield, Eston International, JLL és Robertson Hungary - közzétette 2017 első negyedévére vonatkozó irodapiaci összegzését. A BRF 2017 első negyedévében összesen 154 bérleti tranzakciót regisztrált, melyek átlagos mérete 435 négyzetméter volt.

A BRF egy új irodaépület átadását regisztrálta 2017 első negyedéve során; az SAP új épületszárny fejlesztése készült el Észak-Budán a Graphisoft Parkban, 5.500 m 2 - rel növelve az irodaállomány méretét. A teljes budapesti modern irodaállomány jelenleg 3.346.735 m2 -t tesz ki, melyen belül 2.682.155 m 2 „A” és „B” kategóriás modern spekulatív irodaterület valamint 664.580 m2 saját tulajdonú iroda található.

Az üresedési ráta tovább csökkent; az első negyedév során 0,3 százalékponttal 9,2%-ra süllyedt, ami Budapesten az eddig regisztrált legalacsonyabb ráta. A legtelítettebb alpiac továbbra is Dél-Buda (3,6%), míg a legmagasabb üresedési rátát (34,0%) ismét az Agglomerációban tapasztaltuk.

A kereslet 2017 első negyedévében 66.990 m 2 -t tett ki, amely megegyezik az elmúlt 5 év első negyedéves keresletének átlagával. Az elmúlt időszakokhoz képest a nettó bérbeadás aránya tovább nőtt a szerződéshosszabbításokhoz képest és 2017 első negyedévében az új bérbeadások a teljes volumen 53,3%-át érték el. A második legnagyobb arányt a bővülések képviselték 18,3%-kal, míg a szerződéshosszabbítások 18,2%-os piaci részesedéssel járultak hozzá a teljes kereslethez. Az előbérleti szerződések részaránya 10,3% volt. Saját tulajdonba vétel nem történt a negyedév során.

A Váci úti folyosón realizálódott a negyedév legnagyobb kereslete, a szerződések több mint 20%-át kötötték ezen az alpiacon. A Pest Központ, Észak-Buda és Buda Központ régiók pedig szinte egyforma népszerűségnek örvendtek a negyedév során, egyenként 17%-os részaránnyal.

A BRF 2017 első negyedévében összesen 154 bérleti tranzakciót regisztrált, melyek átlagos mérete 435 négyzetméter volt. Ez közel 10%-al magasabb érték, mint az elmúlt 5 év első negyedéveinek átlaga, amely 369 m2 -t tett ki.

A legnagyobb méretű tranzakció egy új szerződéskötés volt a Váci Greens B épületében, amelyet több mint 5000 m2 -re írtak alá. Ezt követte a Bayer szerződéshosszabbítása az Alkotás Pointban 3.354 m 2 - en. A legnagyobb előbérleti szerződést az SAP kötötte a Graphisoft Park egyik új épületében, 3.300 m2 -re.

A nettó abszorpció 2017 első negyedéve során 7.600 m2 volt.

(Forrás: BRF)

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« Június 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Tartalom galéria

Meghalt Leonard Lauder, az Estee Lauder vezére: mi lesz most a kozmetikum birodalommal?

Meghalt Leonard Lauder, az Estee Lauder vezére: mi lesz most a kozmetikum birodalommal?

More details
Mégsem teszik tönkre a magyar plázákat? Jöhet a kármentés

Mégsem teszik tönkre a magyar plázákat? Jöhet a kármentés

More details
Ennyi volt, lehúzza a rolót a rangos hazai fesztivál

Ennyi volt, lehúzza a rolót a rangos hazai fesztivál

More details
Nyáron megduplázódik a társkeresők aktivitása

Nyáron megduplázódik a társkeresők aktivitása

More details
Indotek Group újabb zöld fejlesztése: Burger King étterem és megújuló közterület Csepelen

Indotek Group újabb zöld fejlesztése: Burger King étterem és megújuló közterület Csepelen

More details
Judo világbajnokság, 2025. június 13-20.

Judo világbajnokság, 2025. június 13-20.

More details
Múzeumok Éjszakája az Aeroparkban, 2025. június 21.

Múzeumok Éjszakája az Aeroparkban, 2025. június 21.

More details
Múzeumok Éjszakája, 2025. június 21.

Múzeumok Éjszakája, 2025. június 21.

More details
Mol Campus öbölúszás, 2025. június 21.

Mol Campus öbölúszás, 2025. június 21.

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője