2026. május 7., csütörtök - Gizella

Archívum

A 2016-os ingatlanpiaci tranzakciók felében a JLL működött közre

2017-01-10 906

jll2016 utolsó negyedévében a befektetési volumen 270 millió euró volt, így az év során összesen több mint 1,7 milliárd euró értékben történtek ingatlan adás-vételek Magyarországon, ami a 2007 óta mért legmagasabb érték – áll a JLL legfrissebb kutatásában. A negyedik negyedévben a befektetési volumen 65%-át iroda értékesítések generálták

Az ipari ingatlanok a volumen 16%-át, a kiskereskedelmi ingatlanok pedig a 15%-át tették ki. A legnagyobb iroda adás-vétel a 26,200 m2-es Nordic Light irodaház értékesítése volt, melyet az Erste Alapkezelő Zrt vásárolt meg a Skanska-tól. Hasonlóan fontos tranzakció volt a 18,500 m2-es Váci Greens C épületének értékesítése, amit egy új piaci belépő, egy szlovák alapkezelő, az IAD Investments vásárolt meg az Atenor-tól. Az utolsó negyedévben a JLL képviselte az Office Garden I irodaház tulajdonosát az ingatlan adásvétele során, melyet egy osztrák magán tőke társaság, az FLE vásárolt meg, akik szintén új belépők a befektetési piacon. További jelentős tranzakció volt még az év végén a nemrégiben felújított multifunkcionális Váci 1 eladása, melyet a GLL Real Estate Partners a Bayerische Versorgungskammer számára vásárolt meg. Az utolsó negyedév során az ipari szektorban aktív CTP tovább folytatta erőteljes akvizíciós stratégiáját és megvásárolta a biatorbágyi WestLog DC ipari parkot, illetve a szombathelyi Delphi gyárat az Industrial Securities-től.

Benjamin Perez-Ellischewitz, a JLL tőkepiaci befektetési csapatának vezetője szerint: “ 2016-ban erőteljes befektetői érdeklődést tapasztaltunk minden szektorban és előzetes statisztikáink szerint az év során több mint 1,7 milliárd euró értékben történtek tranzakciók. Már 5 éve folyamatosan növekszik az éves volumen és 2016-ban közel megduplázódott a tranzakciós érték a tavalyi évhez képest. Az év során folyamatosan nagy volt az érdeklődés a magyarországi ingatlanok iránt és várakozásaink szerint ez 2017-ben sem fog alábbhagyni. A magyar ingatlanok a globális politikai bizonytalanságok ellenére is megőrzik vonzerejüket az alacsony kamatlábak mellett. Tapasztalataink alapján a IV. negyedévben az irodapiaci hozamok változatlanul 6,75%-on álltak, míg a logisztikai és kiskereskedelmi szektorban 25 bázispontos csökkenést mértünk és a hozamok 8,25%-ra és 6,50%-ra csökkentek. 2017-ben további hozamcsökkenést prognosztizálunk minden ingatlanpiaci szektorban.”

A JLL előzetes kalkulációi alapján 2016-ban az éves befektetési volumen 48%-át irodapiaci tranzakciók, 27%-át kiskereskedelmi eladások és 14%-át ipari ingatlan adásvételek generáltak. Különösen magas volt az érdeklődés a nagy értékű ingatlanok illetve a portfoliók iránt: a legnagyobb 5 tranzakció az éves volumen 36%-át tette ki. A JLL több mint 10 új piaci belépőt regisztrált a befektetési piacon: elsősorban az USA-ból, Németországból és Szlovákiából érkeztek új befektetők Magyarországra. Ugyanakkor továbbra is a magyar befektetők generálták az éves volumen legnagyobb részét (30%), míg az egyesült államokbeli befektetők a tranzakciók 20%-át, a németországiak pedig 14%-át generálták. Magyarországon a tőkeértékek továbbra is 20%-30%-kal elmaradnak a régiós versenytársaknál tapasztalt értékekhez képest. Az alacsony árak a továbbra is ígéretes piaci környezet és az ország felminősítésének hatására sok befektetőt győzött meg arról, hogy belépjen a magyarországi piacra.

(JLL - irodakereso.info)

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Események

Error: No articles to display


 

 


 

Tipp

Időrendben

« Május 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Tartalom galéria

Közép- és Kelet-Európa (CEE) ingatlanpiaca ellenállónak bizonyult

Közép- és Kelet-Európa (CEE) ingatlanpiaca ellenállónak bizonyult

More details
Klímabarát építőipari technológia emeli új szintre a rezsicsökkentést

Klímabarát építőipari technológia emeli új szintre a rezsicsökkentést

More details
Már utolérték a panelárak a téglaépítésűekét Csepelen

Már utolérték a panelárak a téglaépítésűekét Csepelen

More details
Colliers Investment Breakfast: Magyarország visszatér a befektetői térképre?

Colliers Investment Breakfast: Magyarország visszatér a befektetői térképre?

More details
A Proptech Hungary 2026 a mesterséges intelligenciát és a digitalizációt állítja középpontba az ingatlanszektorban

A Proptech Hungary 2026 a mesterséges intelligenciát és a digitalizációt állítja középpontba az ingatlanszektorban

More details
Hogyan öltözködjünk pozíciónknak megfelelően? Útmutató férfiaknak

Hogyan öltözködjünk pozíciónknak megfelelően? Útmutató férfiaknak

More details
A szállodai bevételnövekedést Közép- és Kelet-Európában Bukarest vezeti

A szállodai bevételnövekedést Közép- és Kelet-Európában Bukarest vezeti

More details
6 milliárdos önkormányzati bérház jön Erzsébetvárosban!

6 milliárdos önkormányzati bérház jön Erzsébetvárosban!

More details
Anyák napja a Skanzenben, 2026. május 3.

Anyák napja a Skanzenben, 2026. május 3.

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője