Eközben 5,6 milliárd értékű ingatlanállomány került a tulajdonába.
Az e15.cz portál hírei alapján az üzletlánc értéke már csak 516 millió korona, a 2015-ös évet - melyet idén február végén zár - 192 millió korona veszteséggel zárja. Emiatt a portál beszámolója alapján a pénzügyi év végén 30 veszteséges üzlet bezárását tervezik.
A Tesco szóvivője nem kommentálta az eladásra utaló spekulációkat, egyelőre az átalakítással szeretne a cég javítani az üzletlánc helyzetén és értékén.
(Forrás: Üzleti Hírszerzés/ encompassme.com/ e15.cz)

Médiaspekulációk szerint a Tesco eladni készül a tulajdonában levő lengyel Žabka üzletláncot. A 2010-ben a Penta csoporttól megvásárolt élelmiszerbolt-hálózatot átszervezése után Tesco Franchise Store-ként üzemeltették. Az adásvételkor a Žabka 3 milliárd cseh koronára rúgó adósságát a Tesco Property átvállalta.
























































