2026. március 15., vasárnap - Kristóf

Archívum

Bécsben megnyílt a Szamos 25. cukrászdája

2015-01-06 641

Bécsben megnyílt a Szamos Cukrászda

Bécsben nyitotta meg 25. cukrászdáját a Szamos család, amely mostantól Mathias Szamos brand-név alatt tevékenykedik a szomszédos Ausztriában. A Magyar Turizmus Zrt. ausztriai külképviselete stratégiai partnerségben népszerűsíti az újonnan nyílt cukrászdával a hazai kávéházi kultúrát, s elsősorban Budapestet, mint turisztikai célpontot.

Az osztrák partnerek számára tartott 2014. december 2-ai ünnepélyes rendezvényen az Osztrák Gazdasági Kamara turizmusért és gasztronómiáért felelős elnöke, KR. Josef Bitzinger beszédében méltatta az osztrák-magyar turisztikai kapcsolatokat, a gasztronómiai hagyományokat, s örömmel üdvözölte a Mathias Szamos cukrászdát a bécsi kávéházak és cukrászdák sorában.

Kovács Balázs, az MT Zrt. ausztriai külképviselője utalt rá, hogy egy „újabb színfolttal gazdagodott Bécs, amely segítségével még közelebb hozható az osztrákok számára Magyarország. A Szamos család vállalkozásai azt az üzenetet közvetítik, amelyre a magyar turizmus népszerűsítésekor is építkezni lehet: Magyarország magas minőségi termékekkel, kitűnő szolgáltatásokkal és megkülönböztetett vendégszeretettel várja a vendégeket, turistákat." A Szamos bécsi cukrászdája egyben az MT Zrt. ausztriai kihelyezett info-pontjaként is működik, ahol a vendégek a sütemények és kávék mellé turisztikai információkat is kapnak, hogy a kávéházi kalandozásokat Magyarországon folytassák. Az Eszterházy-, Sacher-, Dobos-, és Linzer torták segítségével egy új közös nyelv született, amelyet az osztrák és a magyar egyaránt jól ért, s szintén közelebb hozza az embereket. Az MT Zrt. ausztriai képviselte által 2012-ben, az ausztriai magyarság körében indított Rot-Weiss-Rot in Ungarn turizmus-mozgalmának is részéve válik a bécsi Landstrasse Hauptsrasse 72. szám alatt található cukrászda, amely az osztrák-magyar turisztikai kapcsolatok ápolásának is helyszíne lesz a jövőben.

Bécsben megnyílt a Szamos Cukrászda

Stefan Haderer osztrák cukrász az ünnepélyes avatóünnepségen a Szamos családdal 25 éve fennálló kitűnő kapcsolatáról beszélt, amelynek eddigi csúcspontja a bécsi üzletnyitás.

(A képen balról jobbra: Stefan Haderer – Szamos társtulajdonos, Szamos Gabriella – alapító, KR. Josef Bitzinger - Osztrák Gazdasági Kamara, Kovács Balázs – MT Zrt. bécsi külképviselet-vezetője.)

(Forrás: GSZT Újság - Magyar Turizmus Zrt.)

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Üzleti hírszerzés, biztonság


 

 


 

Tipp

Időrendben

« Március 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Tartalom galéria

Március 15. a  Bálna Honvédelmi Központban

Március 15. a Bálna Honvédelmi Központban

More details
Március 15. – Ünnepi programsorozat a PIM-ben

Március 15. – Ünnepi programsorozat a PIM-ben

More details
2026. március 15-ei programok a Budavári Palotanegyedben

2026. március 15-ei programok a Budavári Palotanegyedben

More details
Magyarok a világűrben - Lépj be a HUNIVERZUMBA!

Magyarok a világűrben - Lépj be a HUNIVERZUMBA!

More details
Szakma Sztár Fesztivál, 2026. március 26–27.

Szakma Sztár Fesztivál, 2026. március 26–27.

More details
Dubai Ingatlan Expo, 2026. március 14.

Dubai Ingatlan Expo, 2026. március 14.

More details
Több mint 250 fenntarthatósági és egészségközpontú ingatlantanúsítványt adtak ki tavaly Romániában

Több mint 250 fenntarthatósági és egészségközpontú ingatlantanúsítványt adtak ki tavaly Romániában

More details
Hamarosan az összes magyar Pizza Hut étterem átalakul

Hamarosan az összes magyar Pizza Hut étterem átalakul

More details
52 milliárd euró felé tart az európai ingatlanbefektetési piac 2026 első negyedévében

52 milliárd euró felé tart az európai ingatlanbefektetési piac 2026 első negyedévében

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője