2026. május 27., szerda - Hella

Archívum

Milliárdokat hoz a karácsony a webboltoknak

2006-12-01 490

A karácsony közeledtének hatása máris érzékelhető a webboltok forgalmának megugrásában. Az idén várhatóan több hazai internetes áruház forgalma is átlépi az egymilliárd forintos határt, ebben komoly szerepet játszik a karácsonyi vásárlások időszaka, vagyis az év utolsó két hónapja. A webes boltok forgalmának mintegy harmada ...

... ebben az időszakban keletkezik, ennek megfelelően kiszállítási akciókkal, árkedvezményekkel, speciális ajánlatokkal igyekeznek még több vevőt magukhoz csalogatni - olvasható a Világgazdaságban.

Az egyik legnagyobb hazai webáruház, a Bookline már elindította kiszállítási akcióját, ennek lényege, hogy a 200 legkeresettebb könyvet a megrendeléstől számított egy munkanapon belül házhoz szállítják - mondta el Márffy György, a társaság alapítója és elnöke.

Aki december 21-én vásárol a webboltban e könyvek közül, az még a karácsonyfa alá teheti ajándékát. A cég egyébként a könyv-, CD- és DVD-árusítás mellett a közelmúltban megkezdte a mûszaki cikkek forgalmazását is, jövőre pedig Szlovákiában és Romániában is elindítják az értékesítést.

A legnagyobb magyar online piactér, a Vatera.hu üzemeltetői egyorintos kikiáltási áron, minimális eladási érték megadása nélküli aukciók indítását igyekeznek ösztönözni karácsony előtt. A tapasztalatok szerint az ilyen típusú árverések öt-tízszer annyi érdeklődőt vonzanak, mint a hagyományosak, a konstrukció terjedését nyereményakcióval is támogatják - mondta el Csupor Erik, a Vatera.hu ügyvezető igazgatója.

Az elmúlt évekhez hasonlóan az idén is a könyvek, CD-k, DVD-k, szórakoztató-elektronikai termékek lesznek a legkeresettebb árucikkek a hazai webáruházakban, és nagy érdeklődés várható az autós navigációs rendszerek (GPS) iránt is.

Bár a hazai online értékesítés csak töredéke a teljes magyar kiskereskedelmi forgalomnak, az elmúlt években rendkívül dinamikus növekedésen ment át, és a tavalyi 19 milliárdról az idén, várhatóan 26 milliárd forintra bővül a GKI szerint. Könnyen elképzelhető, hogy a végleges adatok még ezt az előrejelzést is túlszárnyalják, hiszen a legnagyobb internetes áruházak 40-50 százalék körüli forgalomnövekedést értek el az idén.

A hazai online kiskereskedelemre nagyfokú koncentráció jellemző, a forgalom 80-90 százalékát a legnagyobb áruházak adják. Újabb üzleti modellek is megjelentek a piacon (online boltok piactere, bevásárlóközpontok), illetve azok a hagyományos kiskereskedelmi hátterû boltok, amelyek az interneten keresztül sikeresen értékesítenek, gyakran kiszervezték online tevékenységüket, külön cégben végzik azt.

(Forrás: www.origo.hu)

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« Május 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Tartalom galéria

Ismét magyar díjazott a nemzetközi médiaversenyen

Ismét magyar díjazott a nemzetközi médiaversenyen

More details
Összefogás a fenntarthatóságért a Prologis logisztikai parkjában

Összefogás a fenntarthatóságért a Prologis logisztikai parkjában

More details
Kevesebb munkát vállalnak ma a diákok

Kevesebb munkát vállalnak ma a diákok

More details
Budapest alatt rendezik meg az év legkülönlegesebb sörfesztiválját

Budapest alatt rendezik meg az év legkülönlegesebb sörfesztiválját

More details
Shadow IT, zsarolóvírus, megfelelési kockázat

Shadow IT, zsarolóvírus, megfelelési kockázat

More details
AI in Energy, 2026. május 27.

AI in Energy, 2026. május 27.

More details
GreenTech Zalaegerszeg, 2026. május 28–29.

GreenTech Zalaegerszeg, 2026. május 28–29.

More details
Marketing&Media TOP50 Leaders Forum, 2026. június 1.

Marketing&Media TOP50 Leaders Forum, 2026. június 1.

More details
Portfolio X-Cycling Day, 2026. június 2.

Portfolio X-Cycling Day, 2026. június 2.

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője