2026. május 27., szerda - Hella

Archívum

A Roseville, az ATENOR óbudai projektje Breem „Excellent” minősítést kapott

2021-12-09 483

Az ATENOR, a brüsszeli Euronext tőzsdén jegyzett belga ingatlanfejlesztő, büszkén jelenti be, hogy a Bécsi úton épülő RoseVille „A+” kategóriás irodaháza elnyerte a BREEAM „Excellent” minősítést. A kiváló szint elérése fontos lépés a fejlesztés számára, és egyben elismerése a projekt környezettudatos megoldásainak. A RoseVille szerkezetépítési munkálatai javában zajlanak, az épület átadása 2022 harmadik negyedévében várható.

A BREEAM a világ vezető fenntarthatósági minősítő rendszere az ingatlanfejlesztések teljes folyamatát vizsgálja a független szervezet, a BRE (Építési Kutatóintézet) által kidolgozott szabványok alapján. A rendszer környezeti, társadalmi és gazdasági fenntarthatóság szempontjából egyaránt elemzi az épületfejlesztést. A fejlesztés alatt álló RoseVille építészeti koncepciója, tervei, valamint fenntartható és zöld megoldásai révén érte el a BREEAM „Excellent” minősítési szintet.

„Az ATENOR célja a holnap városának megvalósítása: egy olyan városé, amely ellenállóbb, befogadóbb, vonzóbb, jobban alkazmazkodik lakóinak igényeihez és ezért öröm benne élni” – nyilatkozott Borbély Zoltán, az ATENOR magyarországi ügyvezető igazgatója. „Figyelembe véve a jövő kihívásait, ezt csakis zöld és fenntartható módon érhetjük el. Az ATENOR-nál ezért épületeinket az ENSZ Fenntartható fejlődési céljaival összehangolva hozzuk létre.”

A prémium kategóriás RoseVille irodaházat földszint plusz 3 emelettel, két mélygarázs szinttel, 315 parkolóhellyel, a legmagasabb műszaki minőségben építik meg. A zöld tanúsítványok mellett kiemelt figyelmet kapott az akadálymentességet fókuszba helyező Access4You Arany fokozatú minősítésének megszerzése. A fejlesztés elsődleges szempontja, hogy olyan emberközpontú munkahelyek jöjjenek létre, amelyek szervesen illeszkednek a történelmi településképbe, és modern ékszerdobozként szolgálják az ideköltöző cégek igényeit és fejlődési törekvéseit.

A RoseVille irodaházat az Artonic Design Építész Stúdió tervezte. A projekt közös kizárólagos bérbeadást a Cushman & Wakefield és az Eston International végzi.

I Forrás: Üzleti Hírszerzés

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« Május 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Tartalom galéria

Egyre nehezebb érveket találni a devizavétel ellen

Egyre nehezebb érveket találni a devizavétel ellen

More details
Befagyott a budai ingatlanpiac: kivárnak a vevők, magasan tartják az árakat az eladók

Befagyott a budai ingatlanpiac: kivárnak a vevők, magasan tartják az árakat az eladók

More details
Ismét magyar díjazott a nemzetközi médiaversenyen

Ismét magyar díjazott a nemzetközi médiaversenyen

More details
Összefogás a fenntarthatóságért a Prologis logisztikai parkjában

Összefogás a fenntarthatóságért a Prologis logisztikai parkjában

More details
Kevesebb munkát vállalnak ma a diákok

Kevesebb munkát vállalnak ma a diákok

More details
Budapest alatt rendezik meg az év legkülönlegesebb sörfesztiválját

Budapest alatt rendezik meg az év legkülönlegesebb sörfesztiválját

More details
Shadow IT, zsarolóvírus, megfelelési kockázat

Shadow IT, zsarolóvírus, megfelelési kockázat

More details
AI in Energy, 2026. május 27.

AI in Energy, 2026. május 27.

More details
GreenTech Zalaegerszeg, 2026. május 28–29.

GreenTech Zalaegerszeg, 2026. május 28–29.

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője