2026. január 28., szerda - Károly,

Archívum

Milliók a vállalkozó kedvű középiskolásoknak

2020-10-05 405

Még épphogy csak véget ért a 2020-as évad újdonságokkal teli döntője, októbertől ismét elindul a regisztrációs időszak az AIPA Nonprofit Közhasznú Kft. által szervezett 5letből jövő! játékos vállalkozói vetélkedőre, amely a most következő, ötödik szériára is tartogat meglepetéseket.

Digitális válaszok a modern kori kihívásokra

A globális műanyagszennyezés problémájára, a lokális közösségépítés hiányaira és a nyelvtanulási nehézségek kiküszöbölésére is választ találtak az 5letből jövő! játékos vállalkozói vetélkedő 2020-as döntősei, akik között idén már határon túli résztvevő is volt. Az AIPA Nonprofit Közhasznú Kft. által megrendezett országos verseny során kiderült, hogy a fiatalok számára kiemelten fontos a környezet- és egészségtudatos, multikulturális, ugyanakkor helyi értékeket feltáró és megőrző életmód kialakítása és fenntartása, amelynek megvalósításához elsősorban egyedi és kreatív digitális platformokat, applikációkat hívtak életre. Az 5letből jövő! játékos vállalkozói vetélkedő célja pedig az, hogy az ötletük iránt elkötelezett csapatokat végigvezesse egy saját vállalkozás megalapításának folyamatán, hogy a gyakorlatban is használható tudással, tapasztalattal felvértezve az iskolapadból kilépve sikeres vállalkozóvá vagy értékes munkaerővé válhassanak.

otlet2

Fergeteges online show

A 2020-as verseny során azonban nemcsak a játékosok, hanem a szervezők is kihívás elé kerültek, ugyanis a koronavírus járvány miatt hozott korlátozások áthúzták a verseny döntőjére kialakított forgatókönyvet. A megszokott nagyszámú élő közönség előtt zajló prezentációk helyett tehát a korábbi fordulót legeredményesebben teljesítő öt csapat idén egy fergeteges online show keretein belül mutathatta be céges ötletét a vállalkozókból, gazdasági, marketing és kreatív szakemberekből álló szakmai zsűri előtt. Ez az ötlet annyira bevált, hogy a verseny döntői ezentúl minden alkalommal nyomon követhetőek lesznek online is.

otlet

Hisznek az ötletükben

Az 1+1 millió forintos fődíjat végül a budapesti Trois Cent Soixante Croissant érdemelte ki, akik egy olyan nyelvtanulást segítő applikációt álmodtak meg, ahol a Nativersity alkalmazáson keresztül a kiválasztott nyelven olyan emberekkel lehet beszélgetni, akiknek ez az anyanyelvük. Az idei győztesek egy személyes interjú keretein belül elmondták, hogy komoly potenciált látnak az ötletükben és megfelelő forrás megléte esetén szívesen belevágnának a virtuálisan megálmodott vállalkozásuk létrehozásába, hasonlóan a tavalyi nyertesekhez, akik az AIPA Kft. mentorálása mellett létre is hozták és működtetik a Diákorep (https://www.facebook.com/diakorep) elnevezésű korrepetáló szolgáltatásukat. A vállalkozó kedvű fiatalok tehát a versenyre épülő mentorprogramban is részt vehetnek, ahol - kilépve a játék keretein túlra - tényleges start-up-ot fejleszthetnek ötletükből.

Bár az eredmények szépek, nincs pihenés, hiszen hamarosan indul a jelentkezés a következő évadra, amely egyben az 5letből jövő! verseny ötödik szériája lesz. A szervezők ehhez méltóan igazi meglepetésekkel és újításokkal készülnek. A vetélkedő aktuális állásáról, a jelentkezésről és minden fontos információról a verseny hivatalos honlapján www.5letboljovo.hu lehet olvasni.

(Üzleti Hírszerzés)

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Üzleti hírszerzés, biztonság


 

 


 

Tipp

Időrendben

« Január 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Tartalom galéria

Így alakultak a logisztikai ingatlanpiaci adatai 2025 negyedik negyedévében

Így alakultak a logisztikai ingatlanpiaci adatai 2025 negyedik negyedévében

More details
Duguláselhárítás 1,4 millióért? Ezt a 3 kérdést tegye fel, hogy ne verjék át!

Duguláselhárítás 1,4 millióért? Ezt a 3 kérdést tegye fel, hogy ne verjék át!

More details
Magyar innováció forradalmasíthatja az asztronauták és a tudatos fogyasztók étrendjét

Magyar innováció forradalmasíthatja az asztronauták és a tudatos fogyasztók étrendjét

More details
Google „Personal Intelligence” – hivatalos összefoglaló

Google „Personal Intelligence” – hivatalos összefoglaló

More details
Komplex egészségügyi infrastruktúra egy korábbi irodaépületben

Komplex egészségügyi infrastruktúra egy korábbi irodaépületben

More details
Új lakóingatlan fejlesztést indít Bukarestben a Cordia

Új lakóingatlan fejlesztést indít Bukarestben a Cordia

More details
EVENT LAB Budapest 1.0 – 2026. február 12.

EVENT LAB Budapest 1.0 – 2026. február 12.

More details
Tévhit, hogy a tőzsdére lépés automatikusan kontrollvesztéssel jár

Tévhit, hogy a tőzsdére lépés automatikusan kontrollvesztéssel jár

More details
Kiemelt beruházás, kiemelt bírság: szankcionálhatók az Otthon Start beruházók

Kiemelt beruházás, kiemelt bírság: szankcionálhatók az Otthon Start beruházók

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője