2026. június 12., péntek - Villő

Ingatlanpiaci hírek

Óriási kérdések állnak még az irodai élet újrakezdése előtt: sokan így számolnak

2020-05-21 600

Beszélgetés a kollégákkal, közös ebédek és kávézások, fix munkaállomás és az éles határ munka és magánélet között - ezek hiányoznak a legjobban a munkavállalóknak, derült ki egy friss kutatásából. A megkérdezett, CEE és SEE régióban élő, több mint 1200 irodai dolgozó válaszaiból többek között az is körvonalazódik, hogy milyen döntések mentén kell kialakítani az irodai életet a vírus lecsengésével.

Válaszadók

2020 áprilisában, a kijárási korlátozások legszigorúbb időszakában, régiós szinten 1210 munkavállalót kérdezett meg a CBRE arról, hogy hogyan értékelik a kihívásokat rejtő home office műfaját. 

Összességében a magyar kérdőívet kitöltők fele 100 főnél több munkavállalót foglalkoztató multinacionális cégnél dolgozik, 77%-a középvezetői szinten lévő menedzser vagy tapasztalt munkavállaló, akik a vírust megelőzően többnyire alkalmanként dolgoztak otthonról. 

Mi hiányzik a legjobban?

A kutatás eredménye azt mutatja, hogy a személyes kapcsolatok hiánya a legjellemzőbb, melyek a közös ebédeket, kávézásokat és folyosói beszélgetéseket jelentik. Ugyanakkor legalább ennyire fajsúlyos a munka és a magánélet elválasztásában rejlő kihívások és a fix munkaállomások hiánya.

Mindezek mellett a legmodernebb irodák dolgozói hiányolták azokat az extra szolgáltatásokat, amelyeket megszokhattak korábban, és amelyeket szeretnének visszakapni.

Milyen lesz újra az irodai élet

A vírushelyzet lecsengése utáni munkavégzés menete nem tér majd vissza a normál kerékvágásba, éppen ezért az aktuális trendeket figyelembe véve az elkövetkezendő időszakban megnövekszik az irodai átalakítások iránti igény. Igaz, hogy az irodai munkavégzés vonzóbbá vált, hiszen a megkérdezettek 38%-a újratárgyalná az otthoni munkavégzés feltételeit munkaadójával, és 37% az, aki továbbra is legalább heti egyszer otthonról dolgozna. Ugyanakkor 17%-a egyáltalán nem akar majd otthonról dolgozni a jövőben, és már csak 7% szeretne 3-nál több napot otthonról dolgozni a héten.  

Noha a munkavállalói magatartás változni fog a jövőben, egyre több vállalat vezet majd be új szabályokat. A vírushelyzet sok olyan megelőzési módszert is megtanított az irodahasználóknak, amelyek a jövőben a normál ügymenet részei lehetnek, ilyen például az érintésmentes be- és kilépés, nagyobb térközök az egyes munkaállomások között, vagy fertőtlenítés szerepe a gyakran használt irodai eszközökön, felületeken.


(Forrás: www.penzcentrum.hu

 

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« Június 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Tartalom galéria

Balaton SUP Fesztivál, 2026. június 13.

Balaton SUP Fesztivál, 2026. június 13.

More details
A könyvek ünnepe a legkisebbekért is: kezdődnek a 25. Gyermekkönyvnapok

A könyvek ünnepe a legkisebbekért is: kezdődnek a 25. Gyermekkönyvnapok

More details
Irány Eplény! Vár a legizgalmasabb családi libegős kaland

Irány Eplény! Vár a legizgalmasabb családi libegős kaland

More details
Valakinek hiányzik az autója – és lehet, hogy épp ott áll egy parkolóban

Valakinek hiányzik az autója – és lehet, hogy épp ott áll egy parkolóban

More details
Debrecziner Gourmet Fesztivál, 2026. június 12-14.

Debrecziner Gourmet Fesztivál, 2026. június 12-14.

More details
Levendulaszüret Kőröshegyen

Levendulaszüret Kőröshegyen

More details
Experience economy formálhatja át a belvárosi pincehelyiségek piacát

Experience economy formálhatja át a belvárosi pincehelyiségek piacát

More details
Hamisítás: az EU-ban a dizájn határozza meg a fogyasztók választását

Hamisítás: az EU-ban a dizájn határozza meg a fogyasztók választását

More details
Új rekreációs és közösségi sziget jön létre Újbuda kertvárosi részén

Új rekreációs és közösségi sziget jön létre Újbuda kertvárosi részén

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője