2026. május 15., péntek - Zsófia

Lakóingatlan

Meddig tart ki az otthonteremtési program lendülete?

2021-07-20 829

Idővel újabb elemekkel bővíthetik a támogatást. Az otthonteremtési programok előrehaladtával egyre szűkül majd azoknak a köre, akik igénybe tudják venni a támogatásokat, ez pedig megtorpanáshoz vezethet az ingatlanpiacon. Gadanecz Zoltán, a GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa arról beszélt, ennek megelőzéséhez olyan újabb elemekkel kell bővíteni a lehetőségeket, mint például a lakásfelújítási kedvezmény, amivel fenntartható az emberek érdeklődése és gazdaságélénkítő hatása is van. 

A kormány által indított otthonteremtési programoknak hatalmas a népszerűsége, de ahogy telnek-múlnak a hónapok, csökkenhet az érdeklődés a támogatások iránt, ami akár komolyabb változást is előidézhet az ingatlanpiacon.

Gadanecz Zoltán, a GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa elmondta, azt tapasztalják országos hálózatukban, hogy van egy réteg,  akik már egy híradóban hallott kormánybejelentés után rohan a pénzintézetekhez. Ez a piacnak egy kis szegmense, de talán ők járnak a legjobban azzal, hogy időben lépnek.

„Egy nagyobb réteget tesznek ki azok, akik megfontoltabban, de határozottan tudnak döntéseket hozni. Mivel jó ideje futnak az otthonteremtési kedvezmények, így értelemszerűen lassan, de folyamatosan csökken a száma az érdeklődőknek” – magyarázta a szakértő.

Hozzátette, sokan időközben lettek nyitottak a támogatásokra, ők is fognak vásárolni, de nem tudják pótolni a kieső rétegeket, mivel kevesebben vannak, tehát várhatóan lesz egy visszaesés az otthonteremtési program segítségével ingatlanhoz jutók számában.

A belső fogyasztást serkenti a program

Gadanecz Zoltán úgy látja, a lakástámogatások terén újabb kormányzati lépésekre számíthatunk,  ennek az első darabja lehet az otthonfelújítási kedvezmény is.

„Az államnak az az érdeke, hogy megmozgassa az egész országot, szeretnék, ha az emberek meg mernék forgatni a pénzüket. Ha kifizetik az asztalost, a festőt, akkor a szakemberek később máshol elköltik a befolyt összeget. Az egész program a fogyasztást serkenti, rendkívüli gazdaságélénkítő hatása van, tehát nem életszerű, hogy egyszer csak átmenet nélkül behúzzák a féket” – értékelt.

A GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa végezetül arról is beszélt, a megtorpanást ellensúlyozva természetes árfenntartást eredményez a piacon, hogy a kedvezményekkel megvett otthonokat nem fogják áron alul értékesíteni tulajdonosaik. Ha valamilyen negatív hatás miatt kevésbé lenne szükség az ingatlanokra, lehet visszaesés, de a piacon reménykeltő a hangulat, ezért ennek kicsi a valószínűsége.


I Forrás: Üzleti Hírszerzés

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tartalom galéria

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

More details
Múzeumok Majálisa, 2026. május 16-17.

Múzeumok Majálisa, 2026. május 16-17.

More details
Oldtimer Show Tavaszi Randevú, 2026. május 23-24.

Oldtimer Show Tavaszi Randevú, 2026. május 23-24.

More details
Műtárgyak Éjszakája Fesztivál,  2026. május 14-16.

Műtárgyak Éjszakája Fesztivál, 2026. május 14-16.

More details
Multikat előzve családi webshop lett az Ország Boltja

Multikat előzve családi webshop lett az Ország Boltja

More details
Milliókat bukhatnak az eladók: teljesen megváltozott a lakáspiac

Milliókat bukhatnak az eladók: teljesen megváltozott a lakáspiac

More details
Westend Napok 2026. május 14-17-ig: a stílus önismeret kérdése

Westend Napok 2026. május 14-17-ig: a stílus önismeret kérdése

More details
A rossz értékelések döntik el, kiben bíznak a vevők?

A rossz értékelések döntik el, kiben bíznak a vevők?

More details
Osztalékfizetés 2026: Hogyan vegyünk ki pénzt a cégből?

Osztalékfizetés 2026: Hogyan vegyünk ki pénzt a cégből?

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője