Nyomtatás

Készüljünk a télre! (x)

2014-11-19 243

Télidőben nem csak a gyerekekkel és idősekkel történhetnek balesetek. Egy pillanatnyi figyelmetlenség eredménye kar-, boka-, vagy csuklótörés lehet. Sajnos nem minden törést lehet csak gipszeléssel gyógyítani, számos esetben műtétre van szükség. Ilyenkor a létező legkorábban kell megkezdeni a heg utókezelését is, így megelőzhetőek a maradandó hegek kialakulása.

Télidőben nem csak a gyerekekkel és idősekkel történhetnek balesetek. Egy pillanatnyi figyelmetlenség eredménye kar-, boka-, vagy csuklótörés lehet. Sajnos nem minden törést lehet csak gipszeléssel gyógyítani, számos esetben műtétre van szükség. Ilyenkor a létező legkorábban kell megkezdeni a heg utókezelését is, így megelőzhetőek a maradandó hegek kialakulása.

Akármilyen erősek is az egészséges csontok, nagy erőbehatás esetén (pl. sima felületre eséskor) mégis eltörhetnek. Magasabb a törés kockázata idősebbek esetén, ugyanis csontok állapota a korral változik. A gyermekek csontjai még meglehetősen rugalmasak, az idősebbeké a csontsűrűség csökkenése miatt törékenyebbek és sérülés után sajnos lassabban gyógyulnak.

A modern kezelési eljárásoknak köszönhetően az esetek több mint 90%-ában az összeforrt csont pont olyan merev lesz, mint törés előtt. Manapság a komolyabb töréseket nem csak rögzítéssel, gipsszel, hanem műtéti beavatkozással gyógyítják, ilyenkor lemezekkel, csavarokkal, szegecsekkel rögzítik a csontokat. Az operatív kezelés biztosítja, hogy a csontok a megfelelő módon forrnak össze, nem mozdulnak el. A műtéti beavatkozás után lerövidül a szükséges gipszelés ideje, a beteg korábban el tudja kezdeni a fizioterápiás kezelést, végső soron gyorsabban gyógyul meg. A csavarokat, lemezeket és egyéb rögzítő elemeket azonban gyakran egy második műtét során távolítják el.

Megfelelő utógondozással csökkenthető a hegképződés

A törés helyétől és súlyosságától függően a műtét során számos vágást és metszést kell a beteg testén megejteni, amelyek kellemetlen hegeket okozhatnak. Emiatt ilyen esetben is nagyon fontos időben elkezdeni a megfelelő utógondozást. A seb begyógyulását, és a varratok eltávolítását követően azonnal meg lehet kezdeni a hegkezelést

A Contractubex® hegkezelő gél egyedülálló összetételének köszönhetően javul a bőr természetesen gyógyulási folyamata, a vörösödés és viszketés enyhül, a hegképződés csökken - a folyamat végén egy alig érezhető és észrevehető heg marad csak.

A Contractubex® aktív hatóanyagainak köszönhetően úgy fejti ki hatását, hogy elnyomja a hegszövet növekedését, elsimítja és fellazítja a hegszövetet, elősegíti a sejt és a szövet regenerálódását. Gyulladáscsökkentő hatású, és emellett csökkenti a bőrpírt, melegedést, duzzanatot és fájdalmat.

Image

A Contractubex® különböző típusú hegek kezelésére alkalmazható a seb bezáródása után. A gél használata ajánlott régi hegek, új hegek, műtét utáni hegek, égési hegek kezelésére, valamint plasztikai műtétek, lézerkezelést követően, horzsolás, vágás esetén is.

A Contractubex® gélt mindig az orvos által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét!

A KOCKÁZATOKRÓL ÉS MELLÉKHATÁSOKRÓL OLVASSA EL
A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!

www.contractubex.hu

Vény nélkül kapható gyógyszer!
Keresse a patikákban!

Kérjük, figyelmesen olvassa el a dobozban található betegtájékoztatót.

(OGYI/47212/2010 – 2011. május 13.)

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Események

Versenyben

Ingatlanpiac

Üzleti hírszerzés, biztonság