Nyomtatás

Elmarad az adóamnesztia

2007-01-25 603

Mégsem lehet az adózatlan jövedelemből származó, külföldön rejtegetett vagyon kedvezményes adókulccsal hazahozni – írja a Népszabadság. Az idei jogalkotási programban nyoma sincs az adóamnesztiának, amelyet eredetileg tavaly nyárra terveztek, és amely tízmilliárdokkal növelhetné a költségvetés bevételét.

A 2007-es jogalkotási programra hivatkozva a Népszabadság azt írja: egyelőre nem lesz adóamnesztia, így nem lehet majd a külföldön tartott, le nem adózott jövedelmeket kedvezményes adókulcs mellett hazahozni. A pénzügyminisztérium korábban ezermilliárd forintosra saccolta a külföldön rejtegetett adózatlan jövedelmet. Ez azt jelentené, hogy tízszázalékos adóval több tíz-, de elvileg akár százmilliárdos bevétele is lehetne a költségvetésnek.

A Népszabadság emlékeztet arra, hogy a kormány eredetileg a nyári adócsomag részeként tervezte, majd később őszre ígérte a jogszabálytervezetet. Az eredeti koncepció szerint az, aki hazatelepítette volna külföldön tárolt befektetéseit, megőrizte volna anonimitását a hazai hatóságok előtt, és csak vagyonosodási vizsgálat esetén kellett volna bevallania, honnan származik a pénz. A lap úgy tudja, a törvénytervezet az igazságügyi és a pénzügyminisztérium közötti egyeztetéseken akadt fenn. A tervezettel kapcsolatban korábban pénzmosással kapcsolatos aggályok is felmerültek.

(Forrás: www.index.hu)

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Kapcsolódó elemek

Események

Versenyben

Ingatlanpiac

Üzleti hírszerzés, biztonság