Nyomtatás

Egyszerűen megduplázható a bérbe adott ingatlan hozama

2023-07-17 546

Sok, befektetési céllal ingatlant vásárló ember térdlövésként élhette meg, hogy a bérbeadáson keresztül elért átlagosan 6%-os hozam többszöröse az infláció. Az ő helyzetükön javíthat sokat egy pénzügyi megoldás, mellyel közel 12%-ra emelhető a bérleti hozam egy huszárvágással. Bemutatjuk a megoldást részletes számításokkal.

A probléma: az infláció megeszi a bérleti hozamot

Szinte össznépi sporttá vált a tehetősebbek körében 2015-2021 között lezajlott ingatlanpiaci felfutásban a befektetési célú lakásvásárlás. A pénzügyi környezet jelentős átalakulása, ezen belül elsődlegesen az infláció felfutása, azonban komoly problémákat okozott: egy átlagos lakás bérleti hozama 6%, míg a pénzromlás dinamikája 20% . Ez egyet jelent azzal, hogy a befektetett pénz hasznosulása kifejezetten rossz, elértéktelenedik. A 15% feletti állampapír kamatokhoz hasonlítva borzasztóan alacsony. Mit lehet kezdeni ezzel a helyzettel, olyan ingatlanpiaci környezetben, amikor az árak nagyvárosokban kis mértékben csökkennek, visszaesett a tranzakciók száma és nem könnyű jó áron eladni a meglévő ingatlant, hogy az eladási árat magasabb kamatozást biztosító pénzügyi befektetésbe helyezzük át?

A teljes cikk: Egyszerűen megduplázható a bérbe adott ingatlan hozama

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Események

Versenyben

Ingatlanpiac

Üzleti hírszerzés, biztonság