Nyomtatás

A budapesti szállodák nagyobb hozamot kínálnak, mint az irodaházak

2017-06-22 430

szallodaEgyre erőteljesebben mozgolódik a budapesti szállodapiac. Az ingatlanárak emelkedése és a turizmus szárnyalása miatt az építkezés mellett a felújítás is folyamatos a hotelpiacon, írja a Világgazdaság. A Sofitel várhatóan hamarosan újabb tulajdonost kap, aki a közép-európai Accor hoteleket irányító lengyel Orbis csoporttól vásárolhatja meg az épületet, és a tervezett felújításba már az új vevő teszi a pénzét.

A megújuláshoz szükséges forrást biztosító új tulajdonos megjelenésére más hotelek esetében is lehet számítani - véli Hegedűs Attila, a BDO Magyarország Hotel és Ingatlan Szolgáltató Kft. ügyvezető igazgatója.

Az emelkedő ingatlanárak, a javuló szállodafoglaltság és szobaárak megfelelő beszállási lehetőséget kínálnak az ingatlanbefektetési piacon korábban döntően irodaházakat és bevásárlóközpontokat preferáló üzleti kör számára. Kelet-közép-Európában kisebb befektetett pénzzel lehet hasonló hozamot elérni, mint Nyugat-Európában. Az irodaházak 6-7 százalékával szemben a hotelpiacon 7-8 százalékos a hozamszint, azaz 12 éves a megtérülési időszak, ami versenyképes ajánlat a kontinensen.

szalloda2

A budapesti szállodafejlesztések jellemzően akkor kerülnek eladósorba, amikor az új vagy felújított épület elkészült, a befektetők ugyanis szeretnek biztosra menni, és csak akkor vásárolnak, ha a helyi hatóságoktól már minden engedélyt megkapott az ingatlan. A szállodaiparban is beköszönt a felújítási hullám, ami pótlólagos források bevonását is szükségessé teszi. Ez a nagy ingatlanalapok felé tereli az elöregedő épületek tulajdonosait és üzemeltetőit, a tranzakciós hullámmal hamarosan révbe ér néhány új üzletkötés - prognosztizálja a BDO magyarországi ügyvezetője.

A teljes cikk a www.realista.hu oldalon olvasható.

Egyre erőteljesebben mozgolódik a budapesti szállodapiac. Az ingatlanárak emelkedése és a turizmus szárnyalása miatt az építkezés mellett a felújítás is folyamatos a hotelpiacon, írja a Világgazdaság.
A teljes cikk: http://www.realista.hu/ingatlanpiac/a-budapesti-szllodk-nagyobb-hozamot-knlnak-mint-az-irodahzak/133066

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Események

Versenyben

Ingatlanpiac

Üzleti hírszerzés, biztonság