Nyomtatás

Az ipari és irodai dolgozók kezdhetnek félni

2016-11-02 640

robot munkaeroAutomatizálással Magyarországon a munkahelyek 12 százaléka, azaz kicsivel több mint félmillió 513 állás lenne kiváltható. Különösen az észak-magyarországiak, illetve az iparban és irodákban dolgozók vannak veszélyben – derült ki a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdaság és Vállalkozáskutató Intézetének napokban megjelent tanulmányából, amit a portfolio.hu szemlézett.

A különböző munkafolyamatok automatizálása nemcsak Magyarországon, világszinten veszélyt jelent a humán munkaerőre, azaz önre és ránk nézve is. Arról még vitatkoznak a szakemberek, hogy konkrétan a robotok elveszik-e a munkánkat, vagy csak átalakítják, de az biztos, hogy a jövőben az automatizáció miatt jelentősen átalakul majd a munkaerőpiac.

Hogy Magyarországon ez hogyan fog végbe menni, azt most kutatták először, és a GVI szerint itt is elég jelentős kockázatot jelentenek a munkavállalókra nézve a robotok. Ami annak a fényében annyira nem meglepő, hogy az automatizáció jellemzően az alacsonyabb hozzáadott értéket termelőket veszélyezteti, márpedig e tekintetben Magyarország ugyebár a fejlett világ után kullog.

A témáról további részletes elemzés olvasható az index.hu oldalán.

(Forrás: index.hu - portfolio.hu - MKI Gazdaság és Vállalkozáskutató Intézete)

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Események

Versenyben

Ingatlanpiac

Üzleti hírszerzés, biztonság